Móda

Jakou tašku na pláž? Vybíráme podle trendů

Jakou tašku na pláž? Vybíráme podle trendů

Nové plavky jste si koupila minulý týden, sluneční brýle včera a opalovací krém přijde z eshopu co nevidět. Pak už vám do základní výbavy k vodě schází jen stylová plážová taška. Ale podle čeho ji vybrat? Inspirujte se našimi tipy, které jsme pečlivě vybrali podle nejnovějších trendů.

Co by měla taška na pláž splňovat?

Vhodná taška je na pláž stejně důležitým prvkem jako plavky. Proto byste její výběr neměla podceňovat. Představte si ji jako neformální sestru vaší velké kabelky, kteoru nosíte do práce nebo do města. Obě musí být praktické a stylové. Taška na pláž by zároveň měla odolat troše písku a pojmout veškeré nutnosti (plavky, osušku, boty do vody, krém s SPF, něco na čtení, pití, svačinku,…). Navíc musí vypadat přiměřeně k prostředí pláže, rybníku či koupaliště. Ideální volbou jsou pletené (sláma, juta,…), háčkované nebo plátěné modely se zajímavými prvky.

Slaměná taška přes rameno

Velmi populárním stylem je velká slaměná taška přes rameno, která vypadá elegantně ať už s ní vyrazíte na mořské pobřeží nebo jen k rybníku. Tento typ plážové tašky se pohodlně nosí i na delší vzdálenosti. Slaměná pletenina je navíc lehká, dostatečně pevná a krásně odolá písku i slunečním paprskům. 

Velká plátěná taška

Vedle slaměných modelů jsou neméně populární plátěné tašky. Jejich výhodou je především praktičnost, protože jsou k dostání v mnoha velikostech a s různým počtem kapes. Skvělou volbou je například pruhované provedení bílá-námořnická modř s provazovými uchy, které je nadčasové a velmi módní.

Hravá taška se střapci

Letošním módním trendem jsou střapce všeho druhu. Jsou k dostání na pletených i plátěných taškách různých barev a stylů. Střapce mají úžasnou moc odlehčit každý model a dodat mu nádech hravosti a rozvernosti. Tak proč je nezkusit?

Plážová taška s horní rukojetí

Alternativou k plážové tašce přes rameno je horní rukojeť. Ta může být slaměná, ze dřeva, z kůže, nebo v elegantním kovovém provedení. 

Stylový plážový batoh

Nejste-li fanynkou klasických tašek, nevadí. U vody vám skvěle poslouží i elegantní plážový batoh. Pokud byste v něm chtěla nést pro rodinu jídlo na celý den, lze pořídit i model s izolační funkcí.

Síťovaná klasika

Praktickým pomocníkem na pláž může být i klasická sítěnka, kterou si přibalíte s sebou do velké tašky. V sítěnce můžete cestou zpátky nést plážové boty od písku nebo mokrou osušku, abyste si neušpinila věci v tašce.