KrásaKrása a móda

Jaké náušnice zvolit podle tvaru obličeje: Doporučení odborníka

Jaké náušnice zvolit podle tvaru obličeje: Doporučení odborníka

Věděly jste, že náušnice je třeba vybírat nejen podle osobního vkusu, materiálu, barvy, ceny či podle toho, aby se hodily k outfitu? Vybírat byste je měly i podle toho, jaký tvar obličeje máte. Zatímco pro kulatý obličej se hodí spíše náušnice visací, tak dámy s oválným obličejem by měly sáhnout např. po drobných perličkách.

Kulatý tvar obličeje

Máte-li kulatý obličej, je nutné, abyste ho opticky prodloužily. Volte tedy spíše delší náušnice, to znamená náušnice visací. V ideálním případě by se nemělo jednat o kruhy (ty kulatý obličej opticky ještě více zakulatí). Ideální jsou pro vás náušnice úzké či náušnice širší, které jsou zdobenější ve své spodní části.

Tip pro vás: Pokud visacím náušnicím nefandíte, kupte si pecky větších rozměrů a hranatých tvarů.

Trojúhelníkový tvar obličeje

Máte obličej do trojúhelníku a špičatou bradu (srdíčkový obličej)? Žádný problém, sáhněte po kruzích, kapkách nebo malých pyramidách. Nebojte se experimentovat, vhodné jsou pro vás i větší a výraznější náušnice.

Oválný tvar obličeje

Ženy s oválným obličejem mohou sáhnout téměř po jakýchkoliv náušnicích. Slušet jim budou zejména náušnice oblých tvarů (slzy, ovály, spirálky), ale klidně i tzv. pecky. Ovšem pozor, vyhýbat by se měly náušnicích visacím, které obličej zbytečně opticky prodlouží.

Tip pro vás: Pokud se bez visacích náušnic neobejdete, dbejte alespoň na to, aby náušnice nepřesahovaly hranu obličeje.

Čtvercový tvar obličeje

Čtvercový obličej zkuste zjemnit oblými tvary. Hodí se pro vás pecky, kulaté náušnice, slzy. Vyhýbejte se raději náušnicím čtvercovým i obdélníkovým. Visací náušnice si pořiďte spíše střední délky a zdobené hlavně ve spodní části.