DalšíMóda

Krásné i výstřední: Jaké módní trendy nám přinesly čarodějnice?

Krásné i výstřední: Jaké módní trendy nám přinesly čarodějnice?

Pálení čarodějnic je jedním z nejvíce mystických svátků v kalendáři. Tento svátek nejenže znamená konec zimy a začátek jara, ale také přináší s sebou mnoho tradičních rituálů a zvyků. V posledních letech se však stává stále populárnější i jako inspirace pro módní trendy. V tomto článku se pak podíváme na některé módní trendy, které nám přinesly právě čarodějnice a jak je i vy můžete zakomponovat do svého šatníku. 

Široký klobouk

Tato pokrývka hlavy je neodmyslitelnou součástí módy čarodějnic – se širokým kloboukem jsou čarodějnice vyobrazovány již od nepaměti. Dnes se podobné klobouky s širokým okrajem často nosí jakožto doplněk ke svátečním i běžným outfitům. Nebojte se tedy inspirovat tímto čarodějnickým trendem a příště si do společnosti vezměte široký klobouk.

Symboly a amulety 

Čarodějnice často nosily šperky s magickými symboly a amulety, jako jsou například pentagramy, triskeliony či kříže. Tyto symboly se staly populárními i v moderních alternativních kruzích, a nosí je celá řada okultisticky smýšlejících lidí. Avšak šperky s těmito symboly pronikají i do běžné módy, neboť jsou stylové.

Oblečení v tmavých barvách 

Čarodějnice se obvykle oblékaly do oděvů v tmavých barvách, jako jsou černá, tmavě modrá nebo tmavě zelená. Tento trend se dnes těší velké oblibě, neboť tyto barvy nejenom působí tajemně a dobře vypadají, ale zároveň jsou i vysoce praktické – kupříkladu vás dokáží zeštíhlit a jsou na nich hůře vidět skvrny a špína.

Kožené boty 

Čarodějnice často nosily i vysoké kožené boty, které doplňovaly jejich silný a majestátní vzhled. A přesně takovéto boty se dnes staly módním trendem, který rozhodně můžete vyzkoušet i vy. Jednou z hlavních výhod kožených bot je jejich odolnost. Pokud si pořídíte kvalitní kožené boty a pečlivě se o ně budete starat, tak vám mohou sloužit klidně celé roky. 

Hluboké dekolty 

Některé čarodějnice si oblíbily šaty s hlubokými dekolty, aby pomocí nich navodily svůdný a zároveň tajemný vzhled. A přesně tento trend se stále využívá i v moderních oděvních kreacích. Vězte tedy, že i čarodějnický outfit může být zatraceně sexy a výstřední!