KrásaVlasy

Jak zvýšit objem řídkých vlasů: 5 tipů od odborníka

Jak zvýšit objem řídkých vlasů: 5 tipů od odborníka

Jemné vlasy mohou být pro mnohé prokletím a zároveň výhodou. Na jednu stranu se řídké vlasy velmi snadno upravují, na druhou stranu mají tendenci vypadat trochu zplihle. Co tedy dělat, abyste zvýšili objem svých vlasů?

Používejte správný šampon a kondicionér

I když se nedoporučuje mýt si vlasy každý den, řídké vlasy se snadněji mastí, a tak je potřeba jim dopřát potřebnou péči. Možná zjistíte, že nemýt vlasy den nebo dva, je pro vaše vlasy pohroma. A od toho je tu suchý šampon. Vezměte v potaz ale také svou strukturu vlasů, protože vlnité nebo kudrnaté vlasy vydrží bez mytí delší dobu.

Ať už je struktura vlasůale jakákoli, používejte šampon a kondicionér pro zvětšení objemu, které vlasy hydratují, aniž by je zatížily.

Vytvořte objem a texturu vlasů pomocí stylingových produktů

Pamatujte, že stylingové přípravky mohou vlasy zatížit stejně jako nevhodně zvolený šampon, a proto je velice důležité pořídit si přípravky určené pro řídké vlasy. Hledejte tedy produkty, které v názvu obsahují slova jako „fixační“. Mezi nejvhodnější produkty patří gely, pomády, pěny a texturizační spreje.

Naopak se vyhýbejte přípravkům, které jsou na bázi oleje. Tím totiž vytvoříte iluzi mastných vlasů, a to si nikdo jistě nepřeje.

Fénujte

Objemnějších vlasů dosáhnete jednoduše tím, že změníte techniku fénování. Po mytí a vysušení vlasů ručníkem se předkloňte a fénujte své vlasy od zátylku směrem k temeni hlavy. Díky této technice docílíte toho, že se kořínky vlasů postaví nahoru, což pomáhá vytvořit bohatý objem.

Střih pro zvětšení objemu vlasů

Řídkým vlasům dodá na objemu i skvěle zvolený střih, který je pro tento typ vlasů skutečně uzpůsoben. Pro řídké vlasy jsou taky nejvhodnější krátké vlasy, což ale neznamená, že musíte jít nutně na krátko! Zvažte například variantu postupně sestříhaných vlasů namísto stejně dlouhých vlasů.

Změna barvy

Objem vašim vlasům můžete dodat i také dobře zvolenou barvou. Dnes už existují metody, jako je například konturování nebo tónovaní, které vaší hřívě pomohou dodat větší rozměr. Zapomenout byste také měli na tmavé barvy, čímž docílíte pravého opaku.

Pokud si nevíte s barvením rady, určitě se obraťte na svého kadeřníka, který vám s výběrem toho správného odstínu poradí.