KrásaZdraví

Jak změkčit nehty na nohou: 4 tipy pro rok 2024! Už jste je vyzkoušeli?

Jak změkčit nehty na nohou: 4 tipy pro rok 2024! Už jste je vyzkoušeli?

Trápí vás tvrdé, tuhé a zbytnělé nehty na nohou? Tento kosmetický problém dokáže být opravdu nepříjemný a jestliže nechcete platit velké peníze za profesionální služby, můžete se inspirovat jedním z našich tipů, jak si doma změkčit nehty na nohou.

Horká mýdlová voda

Smáčet nohy v mýdlové vodě je nejspíš nejrozšířenější způsob, jak nehty dočasně změkčit. Nohy si ponořte do teplé vody s vaším oblíbeným mýdlem a vyčkejte alespoň deset minut. Tento proces provádějte před každým stříháním nehtů.

Hydratovat, hydratovat a ještě jednou hydratovat

Vaše chodila a nehty ocení jemnou vrstvu hydratačního krému. Namazání nehtu a nehtového lůžka přispěje k postupnému dlouhodobému změkčení nehtů. Pravidelně krém aplikujte po každé koupeli a výsledky na sebe nenechají dlouho čekat!

Zázrak rostlinných olejů

Některé druhy olejů, jako je například kokosový nebo olivový, vyživují a změkčují nehty a jejich okolí. Používat je můžete místo hydratačních krémů, nebo pro excelentní výsledky je s nimi kombinujte či střídejte.

Jste to, co jíte

Nakonec nezapomeňte, že důležitým podílem na tvorbě a struktuře nehtů je i vaše strava. Pro správnou tvorbu nehtů jezte stravu bohatou na zinek a vitamíny A, C a E.

Další alternativy:

Se změkčením nehtů na nohou vám dále pomůže:

  • Peeling
  • Speciální změkčující krémy
  • Maska z avokáda
  • Epsomská sůl
  • Citronová šťáva