Horoskopy

Mužská jména, která přitahují štěstí: znáte muže s těmito jmény?

Mužská jména, která přitahují štěstí: znáte muže s těmito jmény?

Jména mají svůj původ a význam. Z toho lze odvodit, zda budou šťastná či nikoli. Připravili jsme si pro vás dnes mužská jména, která přitahují štěstí. Vyberte svému potomkovi jméno, které mu pomůže ke spokojenému životu.

Mužská jména, která přitahují štěstí

Znamení zvěrokruhuDatum narozeníMužská jména
Beran21. března – 20. dubnaMatouš
Býk21. dubna – 21. květnaJakub
Blíženci22. května – 21. červnaMartin
Rak22. června – 22. červenceJaroslav
Lev23. července – 22. srpnaDavid
Panna23. srpna – 22. záříMarek
Váhy23. září – 23. říjnaDaniel
Štír24. října – 22. listopaduMikuláš
Střelec23. listopadu – 21. prosinceRichard
Kozoroh22. prosince – 20. lednaTomáš
Vodnář21. ledna – 20. únoraMichal
Ryby21. února – 20. březnaVojtěch

Vojtěch, Matouš a Jakub

Chlapci narození na jaře ocení jména jako Vojtěch, Matouš nebo Jakub. Jméno Vojtěch má slovanský původ a odkazuje se k úspěchu vojska. Matouš zase pochází z hebrejštiny a znamená dar boží. Jakub slaví svátek na 25. července. Jde o jedno z nejoblíbenějších jmen. Nosí jej v Česku téměř 110 tisíc mužů.

Martin, Jaroslav a David

Pokud váš syn přijde na svět v létě, zvažte jména jako Martin, Jaroslav či David. Původ jména Martin musíme hledat v latině. Jde o velkého bojovníka a také 8. nejčastější mužské jméno u nás. Kořeny jména David sahají do hebrejštiny a slaví den před Silvestrem.

Marek, Daniel a Mikuláš

Na podzim narozeným chlapečkům vyberte některé ze jmen jako je Marek, Daniel nebo Mikuláš. Marek pochází z latiny a znamená zasvěcený bohu války. Všichni Danielové slaví 17. prosince a v Česku jich žije téměř 61 tisíc. Kořeny jména Mikuláš musíme hledat ve starověkém Řecku. Odkazuje se k vítězství lidu a v kalendáři jej najdeme u 6. prosince.

Richard, Tomáš a Michal

 Jestliže čekáte přírůstek v zimě, budou skvělou volbou jména jako Richard, Tomáš či Michal. Richard patří mezi méně obvyklá jména s německým původem. Tomáš má pro změnu kořeny v aramejštině a v České republice je toto jména na 9. místě. Nosí jej přes 180 tisíc mužů. Michal slaví jmeniny 29. září a pochází z hebrejštiny.