KrásaVlasyZdraví

Jak zlepšit kvalitu vlasů: 5 jednoduchých tipů roku 2024

Jak zlepšit kvalitu vlasů: 5 jednoduchých tipů roku 2024

Náš životní styl může mít na naše vlasy obrovský vliv. Zdraví našich vlasů totiž úzce souvisí s tím, jak se rozhodneme žít. Kouření, fastfoody, alkohol, to vše jsou faktory, které mají negativní dopad na zdraví vlasů. Jak tedy zlepšit jejich kvalitu?

Vlasy jsou naší korunou

Stejně jako u většiny věcí v životě, i v péči o vlasy je třeba věnovat trochu energie. Tedy pokud chcete mít vlasy zdravé a krásné. A i když do kvalitních vlasů se vyplatí investovat, ne vždy musíte trávit hodiny v kadeřnickém salonu.

Co tedy můžete pro lepší kvalitu vlasů udělat?

Vyšší příjem bílkovin

Důležitým faktorem pro zdraví vlasů a pokožky hlavy je vyvážená strava. Vlasy se skládají především z bílkovin, a proto nezapomeňte denně sníst alespoň 45 gramů bílkovin. Mezi vhodné zdroje patří například libové maso, drůbež, ryby, luštěniny, nízkotučné mléčné výrobky a vejce.

Strava s nedostatečným množstvím bílkovin může mít za následek slabé, lámavé vlasy a dokonce i ztrátu barvy vlasů a jejich následné vypadávání.

Zařaďte do svého jídelníčku zinek

I nedostatek zinku může způsobit vypadávání vlasů. Proto zařaďte do svého jídelníčku ořechy, jako jsou para ořechy, vlašské ořechy, pekanové ořechy, kešu ořechy a mandle, a bojujte tak proti jejich vypadávání. Ořechy jsou navíc plné selenu, za což vám poděkuje váš imunitní systém.  A navíc, takové ořechy s medem a ovocem jsou báječná svačinka!

Dostatečný příjem omega-3 mastných kyselin

Zvýšení příjmu omega-3 mastných kyselin může stimulovat vaše vlasové folikuly a mazové žlázy. To sice nezpůsobí růst vašich vlasů, ale může to zlepšit zdraví pokožky hlavy. A z toho vyplývá, že zdravá pokožka hlavy rovná se zdravé vlasy! A kde Omega-3 mastné kyseliny najít? Pokud máte rádi ryby, pak vsaďte na lososa, sardinky nebo sledě. Mezi další potraviny patří i sýr cottage, obiloviny a lněné semínko.

Omezte styling na minimum

I přehnané přetěžování vlasů každodenním stylingem se nakonec může podepsat na zdraví vlasů a pokožky hlavy. Proto minimalizujte používání produktů v péči o vlasy, které mohou poškodit vlasovou kutikulu. Patří sem mimo jiné i fénování a styling horkými nástroji. Jejich nadměrné používání totiž vede ke snížení lesku a způsobuje lámaní vlasů. Pokud si tedy musíte fénovat vlasy, tak vsaďte raději na studený vzduch.

Jelikož jsou vaše vlasy jednou z prvních věcí, které lidé při pohledu na vás vidí, může se vám ve dnech, kdy vaše vlasy vypadají pevně a zdravě, zvýšit sebevědomí. To se ale neobejde bez péče o ně. Proto dejte na výše uvedené typy a uvidíte, že i vy se časem budete moci pochlubit nádhernou hřívou.