KrásaZdraví

Jak zhubnout v menopauze: 5 tipů pro úspěšné hubnutí

Jak zhubnout v menopauze: 5 tipů pro úspěšné hubnutí

Menopauza je nepříliš oblíbený stav, kterým si však musí projít každá žena. Ačkoli přináší ne zrovna příjemné projevy, musíme se s ním poprat. Kromě toho se nám v tomto období začne zpomalovat metabolismus a hrozí ukládání tuku zejména v břišní oblasti. My vám však přinášíme pět tipů, jak se tohoto tuku zbavit a úspěšně zhubnout.

Nespěchejte, dejte si dostatek času

Tělo prochází už tak náročným obdobím, proto na něj nespěchejte a nechtějte zázraky přes noc. Kila navíc jste také nenabrala během pár dní, proto neočekávejte, že je shodíte téměř okamžitě. Nedávejte si nesplnitelné a přehnané cíle, ty pak zbytečně demotivují a přináší pouze zklamání. Vše má svůj čas a optimální redukce by měla být v rozmezí 0.5 – 1 kilogram za týden. Jde o způsob, který je udržitelný a zároveň při něm nebudete ztrácet svalovou hmotu.

Co a v jakém množství jíst

I malá změna se počítá, proto to zkuste nejdřív pomalejším tempem. Vyřaďte tzv. zbytečné kalorie v podobě tučných sýrů, jogurtů, uzenin a slazených nápojů. Místo toho sáhněte po kvalitní šunce, bílém jogurtu a neuškodí ani potraviny s označením ,,light“, které obvykle mají nižší procento tuku. Pokuste se vyvarovat slazeným nápojům a minerálkám. Zařaďte také více zeleniny a ovoce.

Nezapomínejte na dostatek bílkovin

Díky bílkovinám nebudete mít chuť na sladké a hlavně vás na delší dobu zasytí. Navíc přispívají k tomu, abychom při redukci neztrácely svalovou hmotu. Vhodné je zejména krůtí a kuřecí maso na nejrůznější způsoby. Na svačinu je pak výbornou volbou třeba cottage sýr či mozzarella.

Zařaďte pohyb

Nejspíš se cítíte unavená a nejradši byste celý volný čas prospala. Věřte však, že pobyt na čerstvém vzduchu, pomůže nejen k lepší fyzické kondici, ale také prospěje vašemu duševnímu zdraví. Stačí krátká hodinová procházka v tempu, které vám bude vyhovovat. Nebo si jděte zaplavat, sedněte na kolo. Dělejte jednoduše sport, který vás bude bavit a nebudete se do něho nutit.

Dostatek spánku a vody

Dopřejte si však i dostatečně kvalitní spánek. Pokuste se, chodit spát přibližně ve stejnou dobu. Naše tělo by mělo mít zhruba 6-8 hodin spánku. Důležitý je i dostatečný pitný režim. Obvykle se uvádí, že dospělý člověk by měl vypít 2-3l denně.