Zdraví

Jak zhubnout prsty

Jak zhubnout prsty

Trápí vás nadbytečný tuk na rukách, dlaních a prstech a chtěli byste ho shodit? Protože se nám množí dotazy na téma, jak zhubnout prsty, připravili jsme pro vás článek obsahující všechny informace, které by vás mohly zajímat.

Lokální hubnutí není možné

Nebudeme vás dlouho napínat a na hlavní otázku si odpovíme hned v začátku našeho článku. Pokud budete chtít zhubnout prsty, musíte počítat s tím, že bude nezbytné snížit celkové procento tělesného tuku. Lokální hubnutí na jedné vybrané partii bohužel není možné. Posloupnost se kterou tělo odebírá tukové zásoby je daná z velké části geneticky.

Ať už chcete hubnout prsty, břicho nebo třeba obličej, budete muset projít dietou, díky které zhubnete na všech částech těla.

Mohlo by vás také zajímat: Cviky na vnitřní stranu stehen s gumou

Kalorický deficit

Na druhou stranu pro vás může být potěšující, že nastavení hubnoucího plánu je velmi jednoduché. Postačí vám dlouhodobě držet kalorický výdej nad hranicí kalorického příjmu. Zjednodušeně je tedy možné říct, že pokud svými aktivitami během dne spálíte více energie než přijmete ze stravy, budete hubnout a to nejen na prstech.

Strava, pohyb a regenerace

Zároveň byste však měli myslet na to, že hubnutí by mělo probíhat systematicky a dlouhodobě, abyste nehubli na svalech a vaše tělo se skutečně transformovalo k lepšímu vzhledu. Základ vždy tvoří kombinace správného jídelníčku, dostatku pohybu a regenerace, která vám umožní hubnutí aplikovat dlouhodobě. Pokud chcete snahu co nejvíce podpořit, můžete zařadit do tréninku i některé speciální cviky posilující úchop a zapojující do pohybu dlaně s prsty.

Zdroj: livestrong.com