Krása a módaVlasy

Jak vybělit žlutý melír: 2 nejlepší techniky pro rok 2024

Jak vybělit žlutý melír: 2 nejlepší techniky pro rok 2024

Po barvení nebo postupem času mohou vlasy odbarvené na blond zežloutnout. Tento problém se týká bohužel i blond melíru. Dnes vám poradíme, jak se zbavit žlutých tónů v melíru a také jak tomuto problému účinně předcházet.

  • Světle žlutý melír
  • Tmavě žlutý až oranžový melír

Zvažte sytost odstínu žluté

Pro použití správných produktů je potřeba zvážit, jak sytý odstín žluté potřebujete z melíru odstranit. Pokud se jedná pouze o žlutý nádech, měla byste si vystačit s fialovým tónovacím šamponem. Pokud jsou však vaše vlasy tmavě žluté až oranžové, bohužel se nevyhnete přebarvení.

Světlé zažloutnutí melíru

Pokud váš melír časem ztrácí na zářivosti, ale jedná se pouze o jemné tóny žluté, je čas sáhnout po fialovém šamponu, který vlasy natónuje. Fialová je totiž na barevné škále na opačné straně než žlutá a kombinací se tyto dvě barvy neutralizují.

Obecně doporučujeme používat fialový šampon jako prevenci před žloutnutím blond odstínů. Fialový šampon je k dostání ve všech drogeriích, stačí jen najít značku, která bude vyhovovat právě vám.

Tmavě žlutý až oranžový odstín

Abyste se zbavila tmavě žlutých až oranžových tónů, bohužel se nevyhnete dalšímu odbarvování. Pamatujte, že vlasy jsou po odbarvení na blond velmi náchylné poškození.  Pokud máte tedy čerstvý melír, který není podle vašich představ, doporučujeme s dalším odbarvováním počkat alespoň 14 dní.

Pokud chcete eliminovat žluté odstíny, měla byste sáhnout po barvě tzv. popelavé blond. Barvu smíchejte s peroxidem vodíku s koncentrací 10 % a to v poměru půl na půl. Tato koncentrace peroxidu je pro tónování dostačující. Jakmile budete mít barvu s peroxidem perfektně vymíchanou, naneste ji na vlhké vlasy a nechte působit po dobu 10 minut – 30 minut v závislosti na tónu, kterého chcete dosáhnout.

Vlasy mi zešedivěli

Pokud vám vlasy po aplikování barvy zešedly nebo jsou nazelenalé nepropadejte panice. Jedná se pouze o dočasný nežádoucí efekt, který se vymyje.