Vlasy

Blond melír na tmavé vlasy: Přežitek, nebo hit roku 2024?

Blond melír na tmavé vlasy: Přežitek, nebo hit roku 2024?

Blond melíry jsou hit. Hodí se na tmavé vlasy? Jak s nimi pracovat a s čím musíte u tohoto účesu vlastně počítat, než se vydáte ke kadeřnici?

Hodí se blond melír pro tmavé vlasy?

Brunetky někdy váhají nad tím, jestli se pro ně blond hodí. Pokud se vám zrovna nechce absolvovat radikální změnu, je pro vás blond melír ideální. Melírování vám poskytne to nejlepší z obou stran barevného spektra.

Díky melíru obecně účes získává hloubku a rozměr. Působit bude plnější a celkově se oživí. Vlasy získají na efektním kontrastu a nemusíte se přitom obávat, že změna bude působit příliš dramaticky. Doslova do své hřívy díky světlejším pramenům vnesete dávku slunečního svitu.

V zesvětlení si přitom můžete vybírat přesně ten styl, který vám vyhovuje od výrazných experimentů po jemné úpravy Vyzkoušet můžete mimo jiné také:

  • netradiční želvovinová
  • jemná karamelová
  • kouřově popelavá

Mezi melírovací techniky samozřejmě patří i balayage nebo ombré, případně netradiční bronde. Jejich výhodou je maximálně přirozený efekt a také snadná údržba účesu.

Jak zvolit správný blond melír

Co určuje, jestli vám bude nově zvolená úprava lichotit? Blond melír může nosit skutečně každá žena. Klíčové je nutné vybrat si správný odstín v závislosti na odstínu pleti, barvě očí a přirozené barvě vlasů. Respektovat musíte podtón, jímž vás obdařila příroda.

Výhodou je to, že z hlediska účesu se nemusíte nijak významněji omezovat. Blond melíry jsou sice tradičně vyobrazovány na dlouhých vlasech, neznamená to ale, že na krátkou kštici by se nehodily vůbec.

A pozor, ačkoli si vyberete „bezúdržbovou“ verzi v podobě například balayage, kterou může stačit obnovit i po několika měsících, s péčí stejně musíte počítat. Doma se starosti o své vlasy určitě nevyhnete. Nutností je při zesvětlení používat pravidelně hydratační produkty, jako jsou například masky.