Krása a módaVlasy

Jak urychlit růst ofiny: 7 tipů pro rychlejší růst

Jak urychlit růst ofiny: 7 tipů pro rychlejší růst

Udělali jste krok vedle a nechali si ofinu ustřihnout kratší, nežli jste plánovali? Výsledek se vám tak úplně nelíbí, nebo je pro vás kratší ofina nepraktická? Hledáte tipy, jak urychlit růst ofiny? Pak jste tady správně!

7 tipů jak urychlit růst ofiny

Existuje několik způsobů, kterými lze růst ofiny (a vlasů celkově) podpořit a tím se přičinit k jeho zrychlení. Pokud nevíte, jak urychlit růst ofiny, pak zkuste následující tipy.

  • Zaměřte se na stravu
  • Zajistěte tělu dostatek zinku a železa
  • Dodržujte pitný režim
  • Masírujte pokožku hlavy
  • Zkuste šťávu z brambor
  • Nepodceňujte sílu kopřivy
  • Vyzkoušejte cibuli

Zaměřte se na stravu

Na skladbě vašeho jídelníčku záleží. Zaměřte se na to, abyste přijímali dostatek ovoce a zeleniny, jezte bílé maso, nevyhýbejte se rybám. Do jídelníčku zařaďte vajíčka, fazole a ořechy.

Zajistěte tělu dostatek zinku a železa

Železo a zinek jsou důležité minerály pro vaše vlasy – zatímco železo dodává kyslík do buněk v těle, zinek se zase stará o obnovu tkanin.

Dodržujte pitný režim

I když se to opakuje stále dokola, stále se najdou tací, kteří dodržování pitného režimu berou na lehkou váhu. Dostatečná hydratace je proto jedním ze způsobů, jak urychlit růst ofiny.

Masírujte pokožku hlavy

Chcete-li poradit, jak urychlit růst ofiny a vlasů celkově, dopřávejte si masáž hlavy. Použít k tomu můžete různé olejíčky, kterých jsou plné pulty v drogeriích a lékárnách.

Zkuste šťávu z brambor

Nastrouhejte syrové oloupané brambory a vymačkejte z nich co nejvíce šťávy. Tu poté smíchejte s trochou medu a syrovým vajíčkem. Masku naneste na vlasy, nechte působit alespoň 30 minut.

Nepodceňujte sílu kopřivy

Zeptejte se babičky, jak urychlit růst ofiny a určitě se zmíní o kopřivě. Není tajemstvím, že kopřiva má na vlasy pozitivní vliv. Připravte si na první pohled obyčejný kopřivový odvar a ten aplikujte na vlasy.

Vyzkoušejte cibuli

Naším posledním tipem, jak urychlit růst ofiny, je cibule. Co s ní? Vyvařte dvě nebo tři na větší kousky pokrájené cibule, odvar nechte vychladnout a následně aplikujte na vlasy. Poté opláchněte vodou.