Krása a módaVlasy

Jak udělat culík s objemem: 3 cesty k nadýchanému účesu v roce 2024! Znáte je?

Jak udělat culík s objemem: 3 cesty k nadýchanému účesu v roce 2024! Znáte je?

Ať už vás čeká nějaká speciální událost, na kterou chcete dorazit v culíků, nebo hledáte „jen“ inspiraci na každodenní účesy do práce, inspirujte se těmito třemi způsoby, jak docílit objemného culíků za pár minut.

  • Vlny vytváří objem
  • Volba gumičky je důležitá
  • Příčesky: dobrý sluha, špatný pán?

Použijte kulmu

Nejsnazší cestou, jak udělat culík s objemem, je vytvořit vlny pomocí kulmy. Postup je velmi jednoduchý. Vlasy si klasicky sčešte a na temeni sepněte vhodnou gumičkou. Vlasy v culíku pak rozdělte na několik pramenů, a ty postupně natáčejte kulmou. Až nakulmujete všechny prameny, opatrně je pročešte prsty a výsledný účes můžete nakonec zalakovat, aby vám lépe držel.

Není gumička jako gumička

Pokud máte doma gumičky, které vypadají jako telefonní dráty, použijte je. Svým tvarem sice nedokážou vytvořit hladkou hranici mezi hlavou a culíkem, o to větší objem však dělají. Pokud je vaším cílem uhlazený, ale objemný culík, pak tato varianta patrně nebude pro vás, nicméně pokud usilujete o více messy variantu, je to ta nejjednodušší cesta k trochu objemnějšímu culíku.

I bez vln to jde

Vlnité culíky získají na objemu snadno, jak udělat culík s objemem na rovných vlasech je ale o něco složitější. Není to však nemožné. Jedním ze způsobů je změnit styl, jakým culík vytvoříte. Oblíbené jsou například provlékané varianty, kdy gumičku na hotovém culíku mírně popotáhnete, vlasy před ní svisle rozdělíte na dvě poloviny, aby vám mezi hlavou a gumičkou vznikla mezera, a touto mezerou celý culík zespoda nahoru protáhnete.

Pokud ale toužíte po klasickém culík, který má větší objem, musíte sáhnout po příčesku. V dnešní době je k dostání široká nabídka různých příčesků na gumičkách, které se v podstatě jen natáhnou okolo vašich vlasů. Dějte si však velký pozor při výběru, protože na první pohled falešně vypadající příčesek vám dobrou službu neudělá.