Krása a módaVlasy

Jak si sama uplést francouzský cop: návod krok za krokem

Jak si sama uplést francouzský cop: návod krok za krokem

Francouzský cop je na pohled velmi zajímavý a z klasického copu, který nijak nezaujme ani nenadchne, dokáže vykouzlit něco velmi slušivého. Jak si sama uplést francouzský cop? Nebojte se, jde to. Poradíme vám krok za krokem!

Návod, jak si sama uplést francouzský cop

Na první pohled se může zdát, že je francouzský cop velmi složitý a že v podstatě neexistuje způsob, jak si sama uplést francouzský cop. Věřte ale, že na tom ve skutečnosti nic až tak složitého není a že při troše cviku a dávce trpělivosti zvládnete tento pěkný účes vykouzlit svépomocí.

Návod krok za krokem

Přemýšlíte, jak si sama uplést francouzský cop? V tom případě pro vás máme praktický návod, který vás tímto procesem provede pěkně krok za krokem.

Krok první: příprava vlasů

Jako první je potřeba vlasy připravit – to znamená důkladně je rozčesat, aby byly krásně hladké. Je tu také možnost zaplést si cop z mokrých vlasů, což může být trochu jednodušší, protože s mokrými vlasy se lépe pracuje.

Krok druhý: rozdělení vlasů

Nyní je potřeba vlasy rozdělit. Uprostřed hlavy proto vezměte cca 7 cm silný pramen vlasů. Tento pramen by měl obsahovat vlasy z jedné roviny hlavy – proto pozor na pramínky seshora a zezdola.

Krok třetí: z jednoho pramenu tři malé pramínky

Nyní z pramenu, který držíte v ruce, udělejte rozdělením vlasů tři stejně silné pramínky. Pokud chcete poradit, jak si sama uplést francouzský cop, takto získáte jeho základ – i francouzský cop se stejně jako ten klasický plete ze tří pramenů.

Krok čtvrtý: začněte plést

Teď už můžete začít plést cop. Udělejte několik řad copu z původních tří pramenů, které klasicky překládejte přes sebe.

Krok pátý: přidávejte vlasy

Francouzský cop se plete tak, že se k původním pramenům postupně přidávají další. Takže stále pleťte cop klasickým způsobem (překládání trojice pramenů přes sebe), ale v každé řadě vezměte vždy z jedné i druhé strany další pramen vlasů a přidejte jej k těm původním.

Krok šestý: přidejte všechny vlasy a cop zakončete

Tímto způsobem postupujte po celé délce vlasů, dokud je „nespotřebujete“ všechny a nezapletete je do jednoho copu. Ten poté klasicky zakončete gumičkou.