Krása a módaVlasy

Falešný culík: praktický nestárnoucí trendy účes

Falešný culík: praktický nestárnoucí trendy účes

Falešný culík je praktický a nestárnoucí účes, který může být nejen velmi praktický ale také trendy. Hodí se na mnoho příležitostí a sluší prakticky každému. Nevyžaduje dokonce ani příliš dlouhé vlasy. Můžete jej vytvořit z vlasů v délce po ramena, ale také z těch do pasu, a pokaždé bude vypadat krásně.

Falešný culík: kam jej nosit?

Falešný culík není jen volnočasový účes, ale v poslední době si vydobývá své místo i mezi slavnostními účesy včetně těch plesových či svatebních. Kombinuje v sobě krásu rozpuštěných vlasů a praktičnost vlasů sepnutých, jelikož díky němu budou vaše vlasy působit upravenějším dojmem. Fazóna vám vydrží delší dobu než u zcela rozpuštěných vlasů, ale nebudete muset bojovat s pramínky lezoucími do obličeje.

Co to ten falešný culík vlastně je?

Falešný culík je název, který se používá pro označení polorozpušteného účesu. Horní polovina rozpuštěných vlasů je stažena do culíku, zatímco spodní část zůstává volná.

Jak na falešný culík

Vytvořit falešný culík není nic složitého, pokud jej ale chcete vynést na nějakou slavnostnější příležitost, je dobré mu věnovat přece jen o něco víc pozornosti. Ideální je vlasy nejprve řádně rozčesat, poté aplikovat stylingový přípravek pro podporu výdrže vln a všechny vlasy natočit kulmou.

V dalším kroku vlny mírně „povolte“ pomocí prstů a oddělte vrchní třetinu až polovinu vlasů. Ideální množství vlasů je potřeba vyzkoušet, jelikož každému sluší falešný culík trochu jinak. Na temeni vlasy sepněte gumičkou, kterou můžete obtočit malým pramínkem vlasů, čímž gumičku skryjete. Volný konec použitého pramínku upevněte pinetkou.

Gumičku můžete skrýt také vhodnou ozdobou. Oblíbené jsou květinové aplikace a stejně tak i různé hřebeny nebo spony.