Krása

Jak si sama ostříhat krátké vlasy v roce 2024: Znáte tyto tipy?

Jak si sama ostříhat krátké vlasy v roce 2024: Znáte tyto tipy?

Rozhodla jste se, že se přidáte do klubu krátkovlásek a chcete to zkusit sama? Ostříhat se svépomocí můžete. Jak na oblíbený pixie styl?

Pixie je volba pro odvážné

U krátkých vlasů musíte počítat se dvěma zásadními úskalími: Když bude mít vaše kštice horší den, případně vy nebudete mít náladu na úpravu, nestáhnete je jednoduše do culíku. Čeká vás i náročnější údržba, oživit sestřih může být nutné už po 4 týdnech.

Na druhou stranu jsou krátké vlasy sexy a v záplavě slečen s dlouhými loknami budete v rošťáckém účesu jednoduše nepřehlédnutelná.

Rozhodla jste se, že do toho půjdete? Postup střihu je poměrně jednoduchý: Oddělte přibližně spodní třetinu vlasů vzadu. Hřebenem s jemnými zuby vyčleňte spodní část vlasů a zbylé vlasy na temeni hlavy sepněte. Právě rozdělení vlasů na jednotlivé sekce vám usnadní práci při stříhání.

Začněte ve spodní části

Proveďte vodorovné střihy pod mírným úhlem napříč spodní částí. Vlasy rozčešte a konečky držte mezi prsty ve svislé poloze. Poté umístěte nůžky pod úhlem tak, aby byly rovnoběžné s vaší rukou. Stříhejte vlasy pod mírným úhlem směrem dolů a pokračujte v tomto postupu napříč zadní částí vlasů Pro ultra krátký účes stříhejte na zátylku, nebo ponechte v délce cca 3 až 7 cm pro delší pixie účes.

Po dokončení spodní části vlasů přejděte dále. Po zastřižení zadní partie na požadovanou délku nechte vlasy rozpuštěné. Zbytek vlasů rozdělte vzadu, počínaje temenem hlavy. Poté je rozčešte, sevřete je mezi prsty a naznačte si jimi požadovanou délku.

Stříhejte postupně

Vlasy zastřihněte vodorovně podle prstů. Střih provádějte směrem dolů pod mírným úhlem, aby tato část splývala se spodní částí.

Pokračujte ve stříhání vlasů po částech, postupujte od jedné straně ke druhé. Po dokončení zadní části hlavy přejděte vpravo. Poté postupujte stejně na levé straně hlavy. Abyste si celý postup usnadnili, použijte vždy malý pramen z předchozí části jako vodítko při stříhání další sekce.

Na závěr si vyčešte dopředu ofinu. Konečky vlasů sevřete mezi prsty a zastřihněte je vodorovně v požadované délce. Tu průběžně kontrolujte. Dolaďte případné nedostatky, sestřih zarovnejte a váš pixie střih je hotov.