KrásaZdraví

Jak shodit 5 kilo během velikonoc?

Jak shodit 5 kilo během velikonoc?

Přibírání na váze bývá během svátků, jako jsou Velikonoce, častým jevem. Všechno to sladké a těžké jídlo, které se kolem vás nachází, může způsobit, že se cítíte unavení a přibývají vám kilogramy. Avšak Velikonoce se dají využít i k hubnutí. Jak využít dny volna během velikonočních svátků k tomu, aby bylo možné zhubnout?

Vše začíná u cvičení

Pokud budete chtít během Velikonoc shodit pět kilogramů, tak se to neobejde bez cvičení každý den během velikonočních prázdnin. Každé takovéto cvičení by přitom mělo být alespoň 30 – 45 minut dlouhé. Neboť až po delší době se tělo dostává do módu, kdy je schopno efektivně spalovat tuky.

Půlhodinka až hodinka na běžeckém páse vám tedy umožní zredukovat kila. Avšak možná budete muset trochu vybočit ze své komfortní zóny, pokud nejste zvyklí na takovouto porci fyzické aktivity – ale i to patří k hubnutí. 

Důležitá je i životospráva

Při snaze zhubnout je klíčové dodržovat zdravou životosprávu. Zejména důležité je dodržovat spánkovou hygienu – tělo potřebuje na zotavení alespoň 8 hodin spánku. Abyste jich snadno docílili, tak se vyhněte používání elektronických zařízení hodinu před ulehnutím, neboť ta by vám bránila ve snadném usnutí.

Hydratace

Dále myslete i na dostatečnou hydrataci, vypít byste měli každý den minimálně 3 litry vody, aby se tělo mohlo detoxikovat a vyplavit zbytečně ukládané tukové zásoby. Ne však najednou, ale ideálně pravidelně po dobu celého dne alespoň po 10 skleničkách. Naopak se vyhněte vínu, pivu a dalšímu alkoholu, pokud to s hubnutím myslíte opravdu vážně.

Co nejíst během Velikonoc?

Vyhněte se rafinovaným sacharidům, nezdravým tukům a potravinám s vysokým obsahem bílkovin, jako jsou pečivo, škrobová zelenina (např. brambory), červené maso či tučným rybám. Držte se dále od hydrogenovaných rostlinných olejů. Stejně tak se vyhněte potravinám s vysokým obsahem cukru a soli, jako jsou limonády či bonbóny.

Co naopak jíst během Velikonoc?

Zahrnutí vlákniny do jídelníčku vás udrží sytými a spokojenými po celé Velikonoce. Můžete tedy konzumovat ovoce a zeleninu s vysokým obsahem vlákniny a antioxidantů, jež pomůže urychlit hubnutí i tím, že sníží další chutě.

Snažte se jíst zdravé svačiny, jako jsou cizrnový salát, kapustové chipsy nebo klíčky nabité vlákninou a zdravými bílkovinami. Takto rychlé hubnutí si každopádně žádá velké snížení kalorií, vytvořte si tedy dietu s 500 – 800 kaloriemi denně.