KrásaKrása a módaPleť

Jak se zbavit černých teček na nose doma: 4 tipy na účinnou péči

Jak se zbavit černých teček na nose doma: 4 tipy na účinnou péči

Jdete do společnosti a v poslední době jste zanedbávala péči o pleť?  A teď máte celý nos pokrytý černými tečkami, ale chybí vám slupovací pásky z drogerie? Žádný stres! Známe účinné způsoby, jak se černých vloček rychle a efektivně zbavit. Vyberte si tu, která vám nejvíce vyhovuje.

  • jedlá soda
  • zelený čaj
  • skořice s medem
  • maska z ovesných vloček

Jedlá soda

Jedlá soda má mnoho využití v domácnosti. Používá se na vaření, pečení, ale také na úklid. Tento zázrak vám pomůže i při tvorbě černých teček, a to pravidelným nanášením dvakrát až třikrát týdně na postižená místa. Smíchejte jedlou sodu s par kapkami vody do konzistence pasty. Tuto pastu naneste na nos a nechte působit 10 minut. Jedlá soda neutralizuje pH pleti a vyčistí póry.

Zelený čaj

Jakákoliv konzumace zeleného čaje je pro tělo velmi prospěšná díky látkám, které jsou v listech obsaženy. Maximalizovat prospěšné účinky můžete aplikací na konkrétní místa. Vytvořte pastu ze sypaného čaje s pár kapkami vody a naneste na nos. Nechte působit 5 minut a smyjte. Póry se tímto uvolní a s ním i černé tečky.

Skořice s medem

Skořice nakopne prokrvení pleti a med (organický) má antibakteriální účinky. Smíchejte lžičku skořice se dvěma lžičkami medu. Nejprve si vyčistěte obličej za pomoci čistého gelu a poté můžete masku z medu a skořice nanést na nos případně na jiná místa, kde vás trápí černé tečky. Nechte působit 20 minut a smyjte jako pleťovou masku nebo na pastu nalepte bavlněný pásek a nechte zaschnout. Poté pásky jednoduše sloupněte.

Maska z ovesných vloček

Tato maska je vhodná na každý den. Jednoduše vločky povařte na kaši a následně kaši naneste na potřebná místa vašeho obličeje. Nechte působit 20 minut a poté smyjte.