Krása a módaMóda

Jak se oblékat v 60? 5 tipů pro březen 2024!

Jak se oblékat v 60? 5 tipů pro březen 2024!

Stáří je jen číslo a šedesátka není výjimkou. Vypadat stylově a moderně můžete v kterémkoliv věku. Následující tipy vám přinesou inspiraci, jak být trendy šedesátnicí.

1. Vsaďte na dobře padnoucí džíny

Podle módního magazínu The Budget Fashionista jsou ideálním kouskem do šatníku šedesátnice dobře padnoucí džíny. Skvěle na vás budou vypadat džíny do pasu s rovnými nohavicemi nebo tuto sezónu velmi módní střih se širokými nohavicemi. Dobré je vybrat takové, které budou obsahovat alespoň 2 % elastanu nebo lycry, aby vám seděly i v případných problematických partiích. Kromě kalhot z denimu jsou toto jaro velmi trendy také bundy z téhož materiálu.

2. Romantická krajka dodává ženskost

Letošní jaro bude podle magazínu Sixty and Me ve znamení krajky a průsvitných látek, které byly častým prvkem módních přehlídek předních světových návrhářů. Romantickou krajku si mohou dovolit všechny ženy bez ohledu na věk. Krajka zjemňuje a dodává ženskost. Skvělým tipem jsou krajková bolerka s dlouhým nebo ¾ rukávem, která obzvláštní outfit a pomohou skrýt problematické partie paží s případnou povislou kůží.

3. Pusťte do šatníku jarní barvy 

Jaro si od nás přímo žádá vnést do šatníku trochu jasných a zářivých barev. Že se barvy pro starší ženy nehodí? Nesmysl, právě naopak. Jasné barvy působí mladistvě a trendy na ženách všech věkových kategorií. Magazínu The Budget Fashionista radí, že majitelky tmavšího odstínu pleti si mohou dovolit téměř jakoukoliv jasnou barvu a “čím světlejší, tím lepší”. Bledulky, které se bojí experimentovat, neudělají chybu, když si zvolí odstín odpovídající jejich barvě očí.

4. Květinové vzory jsou zpátky!

Dalším trendem, který udali přední módní návrháři, jsou květinové vzory a výšivky. Podle Sixty and Me se nejčastěji objevovaly květiny všech velikostí v kombinaci s modrými odstíny. Květinové vzory krásně vyniknou na volnějších tunikách, šatech a sukních. Pokud nejste příznivkyní výrazných vzorů a květin, dopřejte si květiny jen v drobných detailech. Zkuste například šátek s motivy květin nebo oblečení s nenápadnou květinovou výšivkou.

5. Bundy a kabáty s výraznými kapsami

Velké kapsy jsou nejen praktické pro nošení všeho možného, ale zároveň letos velmi módní. Kromě bund a kabátů se na ranvejích často objevovaly také kalhoty s výraznými kapsami, jak uvádí magazín Sixty and Me.