KrásaMóda

Jak se obléct na svatbu: Tipy dle posledních trendů

Jak se obléct na svatbu: Tipy dle posledních trendů

Svatba je velmi slavnostní událost, která si žádá také slavnostní oblečení. Výběr šatů pro nevěstu je vždy v režii nevěsty. Záleží na tom, v jakém duchu je svatba laděná. Jak se však obléci jako host?

Svatební dress code

Někdy dostanete instrukce ke stylu oblečení přímo s pozvánkou. To je v případě, že svatba je laděná do určitého stylu nebo barvy. V tom případě je přání nevěsty třeba respektovat. Projevujete tak respekt k nevěstě, ženichovi a hostitelům.

Svatební oblečení bez předchozích pokynů

Pokud nevěsta a ženich žádné přání, dle oblečení, nemají, je jen na vás, jaké oblečení pro tento slavnostní den zvolíte. Měli byste jej však přizpůsobit místu konání svatebního obřadu. Jiný styl obléknete pro šaty na zámku a jiný na louce.

Prim při výběru oblečení hraje i roční období. Jiné šaty budete volit na léto a jiné v zimě. Pro léto volíte šaty lehké a vzdušné, pro zimní období zase teplejší a s dlouhými rukávy. I v létě však nemusí být počasí úplně příznivé, to mějte na mysli a připravte si k letním šatům do zálohy přehoz nebo slavnostní kabátek.

Nezanedbatelným hlediskem je výběr materiálu. Ten ovlivní to, jak se během celého dne budete cítit. Pro letní čas je ideální volbou len, bavlna či satén. Chybu neuděláte ani s hedvábím. Měly by to být materiály, které dobře sají a jsou prodyšné.

Při výběru šatů si dejte pozor na modely extravagantní. Ve středu zájmu má být nevěsta, nikoli svatební hosté. Raději tedy volte střihy i barvy decentní. Vhodnou volbou není barva bílá, ta patří nevěstě. Pokud není barva zrovna předem daná, klidně sáhněte po modré, červené, bordó nebo žluté. Pozor na smetanovou, šampaň a slonovou kost. Ty se blíží barvě bílé.

Nevhodné jsou i modely příliš vyzývavé – s hlubokým dekoltem, krátkou sukní nebo velkým rozparkem.

Tipy pro výběr šatů:

  • koktejlky
  • kostýmek – může být se sukní nebo kalhotami
  • společenský overal

Pamatujte i na boty

Také boty vytvářejí slavnostní dojem. Ke společenským šatům potřebujete zvolit elegantní obuv. Mohou to být lodičky či společenské baleríny. Pokud se svatba odehrává v létě, obujte elegantní společenské sandály nebo pantoflíčky na podpatku.