Krása a módaVlasy

Jak rozčesat zamotané vlasy: 4 tipy pro rok 2024

Jak rozčesat zamotané vlasy: 4 tipy pro rok 2024

Ještě než začnete v šuplíku hledat nůžky a zamotané vlasy si ustřihnete, přečtěte si tento článek a vyzkoušejte své zamotané vlasy alespoň ještě jednou rozčesat. Následující tipy jsou totiž snadné, rychlé a také úspěšné!

Trpělivost růže přináší

Ze všeho nejdříve se uklidněte a dýchejte. Říká se, že s poctivostí nejdál dojdeš, avšak toto přísloví by se mělo změnit na to, že s trpělivostí nejdál dojdeš.

Vaše vlasy jsou nádherné a dlouho jste o ně pečovali, a proto je svou netrpělivostí nelamte, netahejte a především nestříhejte! Dejte si pauzu, uvařte si dobrou kávu a začtěte se do následujících tipů. S klidnou hlavou půjde vše vždy lépe.

Rozdělte vlasy na sekce

Postupujte jako v obchodě, kde je vše rozděleno na sekce, díky čemuž nemusíte létat od jednoho konce k druhému jako bláznivé střely, abyste našli pečivo nebo sýry.

Rozdělte si své vlasy na menší sekce, ve kterých se budete dobře orientovat a se kterými se vám bude dobře pracovat. Poté začněte rozčesávat jednu sekci po druhé. Díky tomu se sníží tlak na vaše vlasy a rozčesávání bude rázem o dost jednodušší než doposud.

Aplikujte vlasový olej

Po rozdělení vlasů na sekce začněte na každou sekci zvlášť aplikovat vlasový nebo potravinářský (nejlépe olivový) olej. Díky oleji se vlasy zmastí a tím také změkčí, což pomůže k uvolnění uzlíků a zároveň tím také předejdete zbytečnému lámání vašich vlasů.

Jestliže zrovna nemáte po ruce žádný olej na vlasy, můžete použít svůj kondicionér nebo masku na vlasy.

Správný směr rozčesávání vlasů

Velmi důležité je vlasy rozčesávat správným směrem a možná vás překvapí, že to bude naopak než jste zvyklí při běžném česání.

Pokud jsou totiž vaše vlasy zamotané, musíte je rozčesávat od konečků ke kořínkům. Postupujte pomalu a posouvejte se postupně nahoru, jakmile jednu část rozčešete. Nepřeskakujte jednotlivé sekce a buďte trpěliví.