Krása a módaVlasy

Kratší mikádo: Proč vzniklo a jak jej nosit v roce 2024?

Kratší mikádo: Proč vzniklo a jak jej nosit v roce 2024?

Jaký účes si představíte, kdybychom vám položili otázku, který střih vlasů je letos nejvíce trendy? Pravděpodobně vám automaticky padne na mysl bob nebo také klasicky mikádo. Možná jste však do dnešního dne netušili, že mikádo má dalekou historii v minulém století a jak vlastně nosit kratší mikádo tak, abyste vždy byla trendy!

Touha po změně dala vzniknout mikádu

Před 100 lety ženy toužily po změně a nebavilo je stále nosit pouze dlouhé pěstěné vlasy, které musely být vždy perfektně upravené, a proto vzniklo mikádo.

V posledních letech můžete slyšet spíše název bob (krátký či dlouhý), avšak stále se jedná o mikádo. Trendy bob by však měl být střižený vždy rovně, přičemž mikádo se již dlouhá léta stříhá také do podkovy nebo asymetricky. Znamená to tedy, že název bob se vrátil společně s trendem rovně střiženého mikáda.

Jak nosit kratší mikádo?

Je na vás, zda využijete kratšího mikáda k elegantními looku pomocí vytvoření vln či zůstanete u klasických rovných vlasů. V každém případě své vlasy vyživujte a dodejte jim lesk pomocí pečujících vlasových olejíčků, aby vaše kratší mikádo vypadalo vždy luxusně.

Až vás váš nový účes začne nudit, můžete do vlasů přidat šátek či čelenku.

Jaké oblečení a doplňky zvolit k mikádu?

Kratší mikádo vždy bude vypadat skvěle především v létě, a to díky kombinaci opálená pokožka – tmavě hnědé až černé mikádo nebo opálená pokožka – světlé mikádo. Oblečení v prvním případě vždy laďte do světlých a krémových barev, nebojte se bílých šatů, tílek a sukní. Ve druhém případě volte spíše tmavší a kontrastní barvy.

Zvolte luxusní sluneční brýle, díky kterým kratší mikádo bude vypadat naprosto dokonale. Skvěle budou vypadat brýle typu cat-eye nebo minimalistické, které letos ovládají trendy.

Vaše vlasy končí v úrovni čelisti, a proto se soustřeďte na svůj krk a zvolte vhodné doplňky. Můžete nosit zlaté či stříbrné řetízky nebo třeba avantgardní obojek.