KrásaVlasy

10 způsobů, jak přirozeně zvýšit objem řídkých vlasů

10 způsobů, jak přirozeně zvýšit objem řídkých vlasů

Jemné vlasy vyžadují specifickou péči. Hlavně potřebují dodat na objemu. Toho lze docílit následujícími 10 tipy – hezky jednoduše a bez zbytečného stresu. 

1. Řídké vlasy potřebují správný sestřih

S řídkými vlasy je mnohem více práce než s hustou kšticí. To však ještě neznamená, že máte rezignovat na moderní a svěží účesy. K většímu objemu vašich řídkých vlasů vám dopomůže postupné sestříhání vlasů. Na sebe navrstvené vlasy opticky vytvoří větší objem. Také jejich úprava bude snazší.

2. Kratší vlasy vám možná budou slušet více

Příliš řídké vlasy a délka téměř po zadek většinou dohromady moc nejdou. Jednak je těžké délky u řídkých vlasů dosáhnout, protože jsou řídké vlasy náchylnější na poškození. Faktem také zůstává, že jemné vlasy nejsou v přílišné délce moc atraktivní. Nemusíte jít přímo „na kluka”, ale třeba takové mikádo by mohlo být svěží variantou.

3. Pravidelně stříhejte konečky vlasů

Řídké a jemné vlasy jsou náchylnější k poškození. Proto se mohou častěji třepit i konečky. Aby vaše jemné vlasy vypadaly zdravěji, je důležité konečky pravidelně stříhat, a to co šest týdnů.

4. Větší objem vlasů podpoříte správným účesem

Objem vašim řídkým vlasům můžete dodat správným účesem. Vlasy zkuste šetrně natočit (časté používání kulmy s u jemných vlasů nedoporučuje) nebo zkuste jakýkoliv rozcuch (ten je jednoduší u kratších vlasů).

5. Přemýšlejte na ofinou

Ofinu by majitelkám jemných vlasů doporučil každý vlasový stylista. Ofina bude dominovat vaší tváři a automaticky odvede pozornost od vašich vlasů bez objemu.

6. Vybírejte správné přípravky na jemné vlasy

Na jemné vlasy volte přípravky podporující objem, které fungují tak, že každý vlas obalí jemnou vrstvou a ten pak nabyde na objemu. Volte vždy kompletní řadu těchto přípravků od šampónu po masku a kondicionér.

7. K většímu objemu se profénujte

Při jemných vlasech bude vašim nejlepším kamarádem fén. Hlavně pak ten, který má funkci ionizace. Správně vyfénované vlasy pomocí kulatého kartáče získají objem raz dva.

8. Vlasy upravujte raději ráno než večer

Stejně jako je důležité nechodit spát s mokrou hlavou (riziko vzniku plísně i roztřepená struktura vlasů) je důležité jemné vlasy pomocí fénu upravovat spíše ráno. V práci pak budete za hvězdu. Večer fénování moc nepomůže, když vlasy s objemem zalehnete na polštáři.

9. Vlasy myjte dvakrát a oplachujte vlažnou vodou

Jemné vlasy potřebují i správný postup mytí. Vlasy myjte vždy dvakrát po sobě, abyste z nich důkladně vymyly všechny nečistoty. Také u jemných vlasů platí, že příliš horká voda jim škodí. Vlasy pak jen jemně vysušte v ručníku. Rozhodně je ručníkem nedrbejte, což by mohlo vést k jejich větší lámavost.

10. Eliminujte vnější vlivy, které mohou být příčinou vašich zplihlých vlasů – například stres

Také jemné vlasy potřebují komplexní péči. Kromě mytí a vlasového stylingu se tedy zaměřte na vaši životosprávu. Pomůže, když omezíte stres, budete více spát a do vašeho jídelníčku zařadíte vitamíny a minerály.  Například křemík, síru a zinek vlasy milují.