Krása a módaVlasy

Jak přebarvit zrzavou barvu: příprava a 5 rychlých kroků

Jak přebarvit zrzavou barvu: příprava a 5 rychlých kroků

Přirozeně zrzavé vlasy je velmi obtížné barvit, protože drží svůj pigment lépe než jiné přirozené barvy vlasů. Chcete-li obarvit své přírodně zrzavé vlasy na jinou barvu a dosáhnout znatelných výsledků, musíte nejprve odstranit svou přirozenou barvu pomocí zesvětlovače. Teprve pak můžete přejít přímo k procesu barvení.

Nemyjte si vlasy

Vyhněte se mytí vlasů po dobu 48 hodin před odbarvováním. Přírodní oleje, které se nahromadí, když si nemyjete vlasy, ochrání pokožku hlavy před dráždivými látkami obsaženém v zesvětlovači.

Rozdělte vlasy na několik částí

Odbarvování je jednodušší, pokud začnete tím, že si vlasy rozdělíte do čtyř částí. Rozdělte si vlasy uprostřed, od temene k zátylku. Poté tyto části rozdělte vodorovně na polovinu, od jednoho ucha k druhému. Pomocí spon do vlasů zajistěte každou část na hlavě.

Jaký zvolit developer?

Pokud jste se nenarodili s velmi světlými zrzavými vlasy, budete pravděpodobně muset nejprve odbarvit, abyste dosáhli skutečné změny barvy. Sílu developeru, kterou potřebujete, závisí na tom o kolik odstínů musíte vlasy zesvětlit. Případné opakování procesu v několika následujících týdnech.

Odbarvování

Naneste zesvětlovač na první část vlasů pomocí aplikátoru. Odstraňte sponku z jedné ze spodních částí vlasů. Pomocí aplikátoru naneste odbarvovací směs na danou část vlasů od kořínků ke konečkům. Nanášejte zesvětlovač co nejblíže ke kořínkům, ale vyhněte se pokožce hlavy. Vlasy sepněte zpět. Pokračujte, dokud nebude mít hotové všechny 4 části.

Nechte působit 30-45 minut, poté důkladně opláchněte studenou vodou a umyjte šamponem.

Barvení krok za krokem

  1. Znovu rozdělte vlasy na 4 části.
  2. Připravte si zvolenou barvu dle návodu.
  3. Postupně nabarvěte každou sekci vlasů – vlasy si po nabarvení vždy znova sepněte.
  4. Nechte barvu působit dle instrukcí výrobce.
  5. Vymyjte barvu z vlasů studenou vodou.