Krása a módaMóda

Boty do tanečních: trendy roku 2024 nebo nestárnoucí klasika?

Boty do tanečních: trendy roku 2024 nebo nestárnoucí klasika?

Dívky se většinou těší až začnou chodit do tanečních. Pro mnoho z nich je to totiž první příležitost, kdy si mohou koupit lodičky na pořádném podpatku. Z toho však plyne, že pro tyto dívky je chůze na jehlách velká neznámá. A proto se několikacentimetrové podpatky do tanečních vlastně vůbec nehodí. Jaké boty do tanečních ale vybrat?

  • Volte nižší podpatky
  • Pohodlí musí hrát prim
  • Jehlám řekněte NE!
  • Sáhněte k tanečním botám

Vhodná obuv

Zejména pokud nemáte s chůzí na podpatcích zatím zkušenosti je vhodné volit podpatky spíš nižší (cca 5-6 cm), které budou mít silnější základnu. Jehlovým podpatkům se vyhněte. Jednak kvůli vám samým, jelikož z vysokých jehlových podpatků by vás brzy bolely nohy. Jednak i kvůli vašim spoluúčastníkům. Často se totiž stává, že si frekventanti v tanečních omylem vzájemně šlapou na nohy a jehlovým podpatkem můžete druhým skutečně snadno ublížit.

Taneční boty do tanečních?

CO si představíte, pokud se řekne „taneční boty“? Pro většinu lidí to budou každé boty na podpatcích, to však není tak docela pravda. Taneční boty jsou boty určené na tanec a toto kritérium většina běžných bot na podpatku vlastně tak docela nesplňuje.

Pravé taneční boty mají nižší a širší podpatek a velmi pružnou podrážku pod přední polovinou nohy, která bývá tvořena obvykle jen z kůže. Jsou tak ideální na tanec, a tedy i do tanečních. Na druhou stranu je nutné si na ně zvykat, jelikož jsou velmi měkké, a nelze je využít na chození venku.

Shrnutí

Čili pokud si můžete dovolit jednoúčelové specializované boty do tanečních, ty taneční jsou perfektní volbou. Pokud ale ne, zvolte klasické lodičky s nižším a širším podpatkem. Ideálně kožené, protože kůže se lépe přizpůsobí lidské noze, a nebudou vás proto ani po hodinách tance tlačit.