Další

Jak odstranit lak na nehty z oblečení: 3 metody, jak zachránit každý kousek

Jak odstranit lak na nehty z oblečení: 3 metody, jak zachránit každý kousek

Pokud si nehty lakujete doma, není nic neobvyklého, když se vám tahle nehoda stane. Vteřinka nepozornosti a na oblečení už se třpytí skvrna od laku na nehty. A co teď? Je daný kousek oblečení automaticky odsouzen k vyhození? Jak odstranit lak na nehty z oblečení? A jde to vůbec?

Jak odstranit lak na nehty z oblečení

Pokud si skvrny od laku na nehty všimnete hned, je to rozhodně lepší, nežli problém řešit třeba s týdenním odstupem. I v tomto případě proto platí, že rychlost je klíčová. Při přemýšlení, jak odstranit lak na nehty z oblečení, rozhodně nedělejte tu chybu, že se skvrnu budete snažit setřít – zvláště pokud je čerstvá. Jen byste si tím zadělali na další a ještě větší problémy.

S acetonem opatrně

Na skvrnu od laku na nehty můžete vzít aceton. Namočte tyčinku do uší do acetonu a nejdříve vyzkoušejte reakci látky na nějakém méně viditelném místě. Pozorujte, jestli nedojde ke změně barvy látky. Pokud ne, postupujte následovně:

  • Oblečení položte skvrnou dolů na papírový ubrousek
  • Z druhé strany na skvrnu „ťupejte“ tyčinkou namočenou v acetonu
  • Nesnažte se skvrnu setřít
  • Propláchněte vodou, aby se vyplavil aceton z vláken
  • Poté oblečení vyperte

Odlakovač na nehty bez acetonu

Použít lze i šetrnější alternativu a tou je odlakovač na nehty bez obsahu acetonu. I zde ale doporučujeme nejdříve vyzkoušet reakci látky na nějakém méně viditelném místě.

Pomůže lak na vlasy?

Přemýšlíte, jak odstranit lak na nehty z oblečení? Pokud máte doma po ruce lak na vlasy, zkuste to s ním. Nejdříve nechte skvrnu zaschnout a poté na ni nastříkejte lak na vlasy. Nechte působit alespoň 5 minut. Vezměte si kartáček na zuby a po uplynutí časového intervalu se snažte s jeho pomocí skvrnu odstranit – lak by se měl začít drolit. V případě potřeby neváhejte znovu nastříkat lakem na vlasy a proces zopakovat.