Cviky a vybavení

Plochý zadek: 4 cviky, které můžete cvičit i doma

Plochý zadek: 4 cviky, které můžete cvičit i doma

Máte plochý zadek a závidíte každé ženě s krásně kulatým pozadím? Pevného zadečku, který bude mít přitažlivý tvar, můžete dosáhnout i vy. Známe čtveřici účinných cviků na plochý zadek, které můžete cvičit i v pohodlí domova.

4 cviky na plochý zadek

Ženy moc dobře vědí, že jestli se muži za něčím otočí, pak je to pěkný zadeček. Není se tak čemu divit, že chtějí mít přitažlivé, ideálně krásně zakulacené pozadí, za kterým se muži budou otáčet a jiné ženy závidět.

Představíme vám proto čtveřici cviků, které lze provádět nejen doma před televizí v obýváku, ale klidně i v posilovně.

  • Mušle
  • Zakopávání
  • Most
  • Dřepy

Cvik první: mušle

Lehněte si na bok, nohy pokrčte a hlavu si podepřete rukou. Horní nohu zvedněte, přičemž chodidly se obě nohy stále musí dotýkat. Proveďte 15 opakování a poté ten samý cvik proveďte i na druhou nohu.

Cvik druhý: zakopávání

Klekněte si na všechny čtyři. Ruce položte před sebe v úrovni ramen, kolena musí být přímo pod vašimi boky. Ty během provádění cviku držte stabilně. Zanožte jednu nohu a zvedněte ji tak vysoko, jak jen vám vaše tělo dovolí. Držte rovná záda, poté nohu vraťte zpět do výchozí polohy, opakujte 15x a poté vyměňte nohy.

Cvik třetí: most

Lehněte si na záda, ruce nechte vedle sebe volně položené. Nohy pokrčte, chodidla nechte pevně na podlaze. Jednu nohu zvedněte vzhůru, držte přitom pevně a stabilně boky. Opakujte 15x a poté vyměňte nohy.

Cvik čtvrtý: dřepy

Málokdo by tento cvik neznal. Při hodinách tělocviku ve škole jsme je nesnášeli, dneska je cvičíme právě proto, abychom neměli plochý zadek. Postavte se do mírně rozkročného stoje na šíři vašich ramen a chodidla mírně vytočte ven. Ruce si překřižte na hrudníku, zpevněte střed těla a lopatky zatlačte dolů. Proveďte cvik, přičemž si dejte pozor na kulacení hrudní a bederní páteře.