Krása a módaPleť

Jak odlíčit voděodolnou řasenku bez odličovače: 4 varianty

Jak odlíčit voděodolnou řasenku bez odličovače: 4 varianty

Voděodolná řasenka je velmi oblíbená v horkých letních dnech, sportu nebo při vodních radovánkách. Problém je ale s jejím odličováním a obzvláště pokud nemáte odličovač na oči. Dnes vám prozradíme, jak dokonale odlíčit voděodolnou řasenku, aniž byste si poškodila řasy či podráždila oči.

  • Odlíčení dětským olejem
  • Odlíčení olivovým nebo kokosovým olejem
  • Odličovací ručník
  • Odlíčení vazelínou

Odlíčení dětským olejem

Na odličovací tampon naneste pár kapek dětského olejíčku, tak aby byl dostatečně vlhký. Pak přiložte tampon s olejíčkem na oko, přibližně 10 sekund a následně jemně setřete směrem ven. Netahejte ale řasy příliš silně, abyste si je nevytrhala. Stejně postupujte i při odlíčení druhého oka. Poté opláchněte obličej teplou vodou, zejména kolem očí a jemně osušte.

Odlíčení olivovým nebo kokosovým olejem

Při odlíčení očí olivovým olejem nejprve namočte obličej teplou vodou. Voda zabrání příliš velkému umaštění pokožky a očních víček. Na vatový tampon naneste jen pár kapek olivového oleje a přitlačte na zavřené oko na přibližně na 30 sekund až 1 minutu. Poté řasy setřete směrem ven. Odličujte každé oko zvlášť a nezapomeňte ani na spodní řasy. Obličej umyjte teplou vodou s čistícím gelem.

Odličovací ručník

V drogeriích jsou dostupné odličovací ručníky nebo tampony, které jsou vyrobeny ze speciálního mikrovlákna a k odlíčení potřebujete pouze teplou vodu. Nejenže je toto odlíčení velmi vhodné pro všechny alergiky, ale jde také o velmi ekologický způsob odličování. Jednoduše namočte teplou vodou a otřete řasenku.

Odlíčení vazelínou

Odličování vazelínou opět funguje na olejové bázi. Do středu dlaně dejte vazelínu o velikosti hrášku. Ukazováčkem naberte menší množství vazelíny a následně jemně třete řasy mezi ukazováčkem a palcem. Nechte řasy nasáknout vazelínu přibližně po dobu 5 minut, ideálně se zavřenýma očima. Poté jen otřete řasy omyjte tamponem namočeným v teplé vodě.