KrásaMóda

Jak nosit kabáty a bundy: Stylové tipy pro rok 2023

Jak nosit kabáty a bundy: Stylové tipy pro rok 2023

Módní trendy se neustále mění a skoro se až zdá, že každý den letí něco jiného. Jak se v té módní smršti ale vyznat? Nebojte, v tomto článku vám poradíme, jak letos nosit kabáty a bundy.

Dlouhý černý kožený trenčkot

Dlouhý černý kožený trenčkot zažívá svou chvíli na výsluní už od loňského roku. Tento styl kabátu byl pravděpodobně nejoblíbenějším vzhledem, který návrháři v Miláně, Paříži, Londýně a New Yorku zařadili do svých kolekcí. Chcete-li se inspirovat každodenní variantou, podívejte se na kabát ke kolenům od Versaceho, který má podobnou klopu jako sako, díky čemuž je tento styl ideální i do kanceláře.

Dlouhé oversized kabáty

Dlouhý oversized kabát ani letos nepřestává být trendy. A i na jaře se vrací v plné síle! Módní značky jako Saint Laurent a Sally Lapointe na oversized nedali dopustit v minulosti a nezdá se, že by se situace měla změnit. Obrovskou výhodou je, že můžete volit prakticky jakoukoliv barvu nebo vzor chcete. Hlavně, ať je to maxi!

Texturovaná bunda

Oversized bundy s neobvyklými texturami byly výraznými hvězdami newyorského týdne módy. A to ocení zejména ti, kteří neholdují kabátům, ale preferují spíše bundy. Bunda s texturou je totiž něco, za čím se otočí každý a díky ní budete letos ohromně in!

Puffer bundy

Zima je sice pryč, ale to neznamená, že péřovku úplně odhodíte. Vrátí se totiž zase na podzim a zimu, takže jí rozhodně neprodávejte nebo nikomu nedávejte. Puffer bunda se navíc bude ještě nosit snad ve všech barvách a stylech, takže si vyberou i ti nejnerozhodnější!

Kožená bunda

Je třeba představovat koženou bundu? Tento nadčasový kousek by neměl chybět v šatníku žádné milovnice módy. A pokud by na vás černá kožená bunda byla příliš, velkým trendem budou i růžové odstíny, za což může trend, který přichází s filmem Barbie od režisérky Grety Gerwig.

Bomber

Bomber už není dávno jen mužskou záležitostí. Tento střih prošel několika verzemi, že se z bundy stává pomalu ten kousek, který prostě musíte mít. Můžete si pořídit klasický bomber v barvách khaki a zavzpomínat si na osmdesátkový trhák Top Gun nebo si pořídit barevný kousek a zařadit se tak k barevnému trendu letošního roku.

Vzorovaný trenčkot

Klasický béžový trenčkot pravděpodobně znáte jako kvintesenci pařížského stylu. Letos je čas popadnout vzorovaný trenčkot, který – světe drž se – schválily samy Pařížanky! Objevil se dokonce na přehlídkách jaro/léto 2023 značky Dior!