Krása

Jak na rychlejší růst vlasů – babské rady roku 2024

Jak na rychlejší růst vlasů – babské rady roku 2024

Vlasy jsou korunou naší krásy. Mnoho žen se potýká s problémy jako je lámání konečků nebo vypadávání vlasů, což výrazně omezuje jejich růst. Jestliže už vám produkty z drogerie nepomáhají, nebo za ně nechcete utrácet spoustu peněz, zkuste nějakou z tradičních babských rad, které se opírají o dlouholeté tradice a jsou často až neuvěřitelně účinné.

Vlasy ovšem neporostou o několik centimetrů za jedinou noc, proto stejně jako u ostatních přírodních kosmetických metod, je potřeba proceduru pravidelně opakovat a trpělivě počkat na dostavení výsledků, které ale stojí za to!

Olejíčky

Pár kapek tea tree, šalvěje nebo limetky ve vašem kondicionéru dokáže zázraky. Tyto oleje výrazně zlepšují stav vaší vlasové pokožky a tím i podporují zdraví a růst vlasů. Další olejíčky, které mohou s růstem vlasů pomoci jsou:

  • Levandulový
  • Heřmánkový
  • Tymiánový
  • Mátový
  • Kokosový

Pravidelné masáže

Jednou z nejčastějších a nejznámějších rad je často podceňovaná masáž vlasové pokožky. Jestliže chcete podpořit rychlý růst vlasů, pravidelně masírujte pokožku hlavy, to totiž pomáhá stimulovat krevní oběh, což vede k lepšímu prokrvení vlasových kořínků. Masáž provádějte každý den po dobu minimálně pěti minut, nejen, že je to neuvěřitelně příjemné, ale také účinné.

Vlasové zábaly

Další metodou jsou zábaly a masky na vlasy, které podporují nejen růst vlasů, ale také jejich pružnost a lesk a obzvlášť se hodí, jestliže své vlasy často zatěžujete. Zábaly aplikujte alespoň jednou týdně. Ohledně surovin můžete být opravdu kreativní. Nejprospěšnější pro vaše vlasy jsou však med, avokádo nebo aloe vera. Smícháním těchto surovin nikdy nesáhnete vedle. Možností je ale mnohem víc. Látky mají také kromě podpory růstu vlasů různé vedlejší efekty, které vám pomohou se rozhodnout, která ze surovin je pro vás ta nejlepší.

LÁTKAÚČINEKAPLIKACE
Aloe VeraHydratuje vlasy i vlasovou pokožkuVymačkejte (nebo kupte) gel z aloe, smíchejte se zahřátou vodou nebo kokosovým či jiným olejem, naneste na vlasy, nechte 15 minut působit.
CibuleObsahuje silné vitamíny a antioxidanty, předchází vypadávání vlasůOloupejte a umyjte 2–4 cibule, rozmixujte, slijte šťávu a tu nechte na vlasech cca 25 minut působit.
HennaBarví vlasy a zlepšuje jejich kvalituNaneste asi 1 cm tlustou vrstvu henny a nechte dvě hodiny působit.
AvokádoPomáhá s mastnými vlasyDřeň avokáda rozmixujte, můžete přidat olejíček, aplikujte na vlasy, nechte působit 30 minut.
CitrónÚčinný proti lupůmDo šálku vody přidejte 100ml citronové šťávy, nechte působit 30 minut.
JogurtObsahuje bílkoviny a laktobacily, vyživuje vlasovou pokožkuBílý jogurt naneste na vlasy a nechte působit alespoň 30 minut.
MedHydratuje a vyživuje vlasy, pomáhá předcházet vypadávání vlasůMed pečlivě rozmíchejte v teplé vodě a naneste na celou délku vlasů. Nechte 20 minut působit.