KrásaNehtyZdraví

Jak na pevné nehty v 5 krocích

Jak na pevné nehty v 5 krocích

Lámavé nehty dokážou potrápit. Jednak nevypadají dobře, ale především dokáže špatně zlomený nehet pěkně bolet. Aby vás nehty reprezentovaly a byly na pohled krásné a zdravé, je třeba se o ně správně starat. Zajímá vás, jak na správnou péči v pohodlí domova? Poradíme vám, jak na pevné nehty v pěti krocích

  1.  Udržujte své nehty v suchu

Aby se vaše nehty zpevnily, udržujte je v čistotě a zbytečně je nenamáčejte. Časté vystavování nehtů vlhku a mokru dělá nehty křehčí, takže se častěji lámou. Po každém kontaktu s vodou je nutné vzít ručník a nehty řádně vysušit. Nehty sušte přiložením savé látky, nikoli třením, abyste si je nepoškodili.

  1. Používejte hydratační krémy 

Správná péče o ruce prospívá kůži i nehtům. Správně zvolený hydratační krém vám pomůže udržovat nehty hydratované a vyživované, takže budou pevnější. Vyzkoušet můžete také volně prodejné laky na nehty pro zpevnění nehtů nebo oleje s výživnými látkami pro zvýšení pevnosti nehtů. 

Používáním hydratačních krémů podporujete i zdraví nehtů
Používáním hydratačních krémů podporujete i zdraví nehtů
  1. Bez ochrany rukou se neobejdete

Ať už myjete nádobí, nebo pracujete s čistícími prostředky, noste rukavice. Chemické látky zhoršují stav nehtů i pokožky rukou. Takové nehty jsou pak slabé, třepí se a lámou. Ochranné pomůcky používejte i při práci venku a při práci, u které hrozí, že by mohlo dojít k poškození nehtů.

Umývání nádobí a častý styk s vodou pevnosti nehtů neprospívá
Umývání nádobí a častý styk s vodou pevnosti nehtů neprospívá
  1. Zlepšete svůj  jídelníček

Nehty potřebují výživu, a to vnější i vnitřní. Zajistěte tělu stravu bohatou na vitamíny a minerály, které mají přímý pozitivní vliv na kvalitu nehtů. Které to jsou? Zaměřte se na kyselinu listovou, zinek, biotin a vitamín A. Neměl by vám chybět ani vitamín C a hořčík. Kvalita nehtů závisí také na dostatku bílkovin, proto si vybírejte kvalitní bílkoviny. Obzvlášť vhodné jsou ryby, kuřecí prsa a luštěniny.

  1. Nehty si zkracujte šetrně

Nehty si stříhejte šetrně, pravidelně a pečlivě. Pro finální úpravu nehtů nepoužívejte nůžky, ale pilníček na nehty. Pokud se vám nehet zatrhne, nikdy ho nevytrhávejte. Jenom byste tak riskovali, že se nehet bude zatrhávat a lámat hlouběji. Kromě estetického problému to ještě ke všemu působí bolest. Ulomený kousek nehtu ustřihněte a zbytek nehtu upravte pilníkem.