Vlasy

Hnědočervená barva na vlasy: jak ji nosit v roce 2024?

Hnědočervená barva na vlasy: jak ji nosit v roce 2024?

Hnědočervená barva je velmi zajímavým odstínem. Co je pro něj specifické, kdo se jím pyšní od přírody a kdo si může dovolit vyžádat si ho od kadeřníka?

Hnědočervená alias kaštanová může být i přirozená

Anglicky se tento odstín označuje jako „auburn“, český ekvivalent zní „kaštanový“. Jinak bychom ho mohli jednoduše popsat jako červenohnědou barvu vlasů.

Tento odstín se může vyskytovat i jako přirozený. Jde vlastně o „odrůdu“ zrzavých kadeři. Pigmenty, které jsou za toto zbarvení zodpovědné, jsou feomelanin a eumelanin, jehož bychom v tomto typu vlasů našli vyšší množství. Kaštanové prameny jsou přirozeně středně tmavé až tmavé.

Vnímání barev je však do značné míry subjektivní. Kaštanová je podobná vínovému odstínu, který však obsahuje vyšší podíl fialové. V samotné kaštanové může podle odstínu více převažovat hnědý podtón, ale i červený. Zaměňována bývá někdy tato barva i s tizianovým odstínem, v něm je ale patrný zřetelnější nádech oranžové.

Přirozeně se tato barva vyskytuje především ve Skandinávii, ale také ve Francii a severní části Pyrenejského poloostrova a dále i v Polsku a Rusku.

Jak nosit hnědočervený odstín vytvořený kadeřníkem

Pokud k vám příroda podobně štědrá nebyla, můžete si naštěstí díky velmi široké škále dostupných barev na vlasy podobný odstín bez omezení dopřát také. V současné době je velmi moderní a nosí ho tak i celá řada celebrit. Tmavší verzi této barvy jste mohla vidět třeba na herečce Geeně Davis.

Výhodou hnědočervené barvy je to, že v závislosti na tónu pleti si můžete vybrat studenější nebo teplejší červenou i zvolit světlejší nebo tmavší odstín. Sluší tak skoro všem. Pokud si navíc netroufáte na podobnou barvu v celé ploše, můžete jednoduše sáhnout jen po decentním zvýraznění. Skvěle vypadá:

  • melír
  • balayage
  • babylights

Navíc není nutné, abyste si vystačila jen s jednou podobou kaštanové. Pohrát si v tomto případě samozřejmě můžete i s efektním mixem světlých a tmavých odstínů. Váš účes tím dostane žádoucí hloubku. Světle kaštanová stejně tak vypadá půvabně i v kombinaci s jemnou růžovou.