Vlasy

Bordó červené vlasy: Módní trend roku 2024?

Bordó červené vlasy: Módní trend roku 2024?

Bordó je oblíbená barva vlasů. Jaká vlastně je, komu sluší a co od tohoto překrásného odstínu můžete očekávat?

Co je to vlastně bordó

Jaká vlastně je barva v odstínu bordó? Tón inspirovaný stejnojmenným francouzským vínem v sobě kombinuje fialovou, měděnou a čokoládově hnědou barvu.

Odstín je intenzivní a bohatý. Ačkoli si můžete samozřejmě pořídit barvu jako takovou, která se nanáší na celou hlavu, v tomto případě rozhodně doporučujeme si s výsledkem více „vyhrát“ a zvolit přirozeněji vytvořené odlesky. Ty jsou v kombinaci měděné, čokoládově hnědé a světlejší červené. Výslednému účesu dodávají rozměr, hloubku a netušenou dynamiku.

Ke komu se hodí bordó? Bordó vypadá velmi hezky hlavně na majitelkách světlé pleti. Jde především o pokožku s nádechem do bronzova. Ovšem pozor, na tmavších typech, které se snadno a dobře opalují, už nemusí být výsledek tak atraktivní.

U některých výrobců se také setkáte s termínem bordó coby názvem pro kaštanovou barvu. Poněkud zmatena můžete být i odznačením „burgundský“. Obě pojmenování souvisejí s vínem, existuje v nich nějaký rozdíl? Odstín bordó bývá někdy popisován jako tmavší, více posunutý směrem k hnědé, zatímco v burgundské jsou patrné červené tóny.

Jak docílit ideální bordó barvy

Právě tato komplikovanost a subjektivita ve vnímání barev může vést k tomu, že výsledek může být rozpačitý. Chcete-li docílit přesného odstínu, je obecně lepší se do domácích experimentů nepouštět a objednat se ke zkušenému kadeřníkovi.

U červených odstínů platí v základu samozřejmě podobná pravidla jako u jiných barev na vlasy. To znamená, že vaše kštice by jednoznačně měla být především:

  • zdravá
  • lesklá
  • zářivá

Jak toho docílit i s bordó odstínem? V první řadě je nutné upozornit, že pokud máte od přírody či vlivem předchozího barvení tmavší vlasy, čeká vás nejprve zesvětlení pramenů, než se dopracujete k vysněnému odstínu.

Dál musíte počítat i s tím, že všechny odstíny červené jsou typické tím, že se velmi ochotně vymývají. Mýt vlasy byste si tak měla ideálně nejvýše 2x až 3x týdně, a to speciálním přípravkem pro ochranu barvy.