Vlasy

Bílý melír na vlasy: ke komu se hodí i v roce 2024?

Bílý melír na vlasy: ke komu se hodí i v roce 2024?

Toužíte po bílém melíru? V zásadě si tento sen můžete splnit. Na co se ale musíte připravit?

Ke komu se hodí bílé melíry

V zásadě máme u bílých melírů dvě možnosti: V první řadě můžete jednoduše počkat, až za vás stříbro ve vlasech obstará příroda. Pak už stačí do vlasů přidat šedé a bílé melíry, čímž se přirozeně prolne šedivějící tón s původní základní barvou vlasů.

Ovšem nemůžeme tvrdit, že bílé melíry jsou určeny jen pro dámy zralého věku, které potřebují účinnou kamufláž prvních známek nemilosrdně postupujícího času. S pomocí této úpravy lze totiž vytvořit i stylový účes, se kterým zaručeně „zaboduje“ také mladá generace. Šedé a bílé vlasy jsou totiž aktuálně trendy.

Hodí se do světlých i tmavých vlasů. Ovšem pozor, čím tmavší vlasy původně máte, tím náročnější bude celý proces zesvětlení. V ideálním případě tak odbarvení nechte na kadeřníkovi. Jinak vám hrozí zničené kadeře.

Kdy vlasy nemelírovat

Melíry si raději odřekněte, pokud vaše kštice není úplně v kondici. V takovém případě nejprve zapracujte na ozdravení vlasů. Jak poznáte, že hříva není ideálně připravena na náročný proces zesvětlování? Všimněte si těchto charakteristik:

  • vlasy suché
  • vlasy nadměrně lámavé
  • vlasy bez lesku a jakoby bez života
  • vlasy velmi křehké

Kadeřnické SOS aneb proč jsou vlasy žluté

Cesta k vysněné bílé může být ovšem delší, než se zdá. Typickým problémem zesvětlování je skutečnost, že ve vlasech se odstraňuje tmavý pigment a postupně se užitím aktivátoru naopak odhaluje ten žlutý, který se nazývá feomelanin.

Vždy tak vlasy bezprostředně po zesvětlení získají vždy teplý podtón. Až následně je potřeba výsledek do studených tónů doladit aplikováním toneru.

Bílá (a jakékoli studené odstíny blond) tedy vyžaduje nejen pečlivou práci kadeřníka, ale i intenzivní domácí údržbu. Než se tak necháte zlákat představou, že i Kim Kardashian jako tmavý typ nosí platinovou blond, uvědomte si, že dechberoucí efekt na Instagramu nemusí být v reálném světě jednoduše příliš dobře dosažitelný či udržitelný.