Krása a módaMóda

Jak se obléknout, pokud je vám 55? Tipy na březen roku 2024

Jak se obléknout, pokud je vám 55? Tipy na březen roku 2024

S odcházející zimou a rychle se blížícím jarním obdobím je čas začít přemýšlet i nad změnou ve vašem šatníku. Pro ženy po padesátce představuje velkou výzvu najít oblečení, které jim sedne, líbí se jim a zároveň odpovídá i nejnovějším trendům. V tomto článku vám proto přineseme několik tipů, jak vybrat to správné oblečení pro vás.

Mějte na paměti tvar svého těla

Ve svém věku již máte okoukané, které střihy vám sednou a které vám naopak nelichotí. Mnoho žen kolem padesátky trápí větší bříško, které by rády zakryly. Skvělým způsobem je volba oblečení, které přitahuje pozornost na jinou část vašeho těla, která se vám líbí – například na výstřih či nohy. Volte také kalhoty s vyšším pasem, které vám bříško stáhnou a zkuste do svého šatníku zařadit i áčkové sukně, které vám vykouzlí krásný poměr mezi pasem a boky.

Skvělou volbu pro letošní jaro představují také maxi šaty, které jsou nejen krásné, ale i pohodlné. Volte šaty, které nejsou příliš upnuté, a které zvýrazňují křivky vašeho těla. Nejpopulárnější barva tohoto jara bude výrazně zelená a pokud chcete působit extra šik, zvolte šaty s puntíky, které jsou letos velkým hitem. 

Nebojte se

To, že už vám není 20 neznamená, že se musíte vzdát experimentů. Zkuste kombinovat různé styly, barvy a textury. Nebojte se pořídit si zvonové kalhoty ve výrázných barvách a k nim zvolit například bílou košili nebo zkuste kombinaci ležérních roztrhaných baggy kalhot s elegantním sakem.

Zvolte správnou obuv a kabelku

I když se to nemusí na první pohled zdát, sladěná obuv a kabelka udělá obrovský rozdíl. Berte ohled na jejich praktičnost a pohodlí, stejně tak, jako na kvalitu jejich provedení – zainvestujte například do pravé kůže, která je nadčasová a dlouho vám vydrží.

Skvělým nápadem je také volba neutrálních barev, abyste tyto kousky mohli nakombinovat k co nejvíce outfitům. K hitům letošního jara v oblasti kabelek patří neutrální, luxusně působící kožené kabelky do ruky i přes rameno. U bot zase neuděláte chybu s koženými mokasíny nebo elegantními teniskami.

Nezapomeňte na šperky

Šperky představují pomyslnou třešničku na dortu vašeho celkového outfitu. Vybírejte šperky, které budou lichotit vašemu odstínu pleti, abyste si zbytečně nepřidávali roky. Tady platí jednoduché pravidlo – pokud máte teplý odstín pleti, zvolte zlato; pokud studený – zvolte stříbro.

Méně je někdy více, a to platí i při volbě šperků. Zaměřte se na jemné nadčasové kousky vyrobené z kvalitních materiálů, které vám vydrží věky. Letošní jaro patří drobným prstýnkům, míchání materiálů a rostlinným motivům. Do módy se vrací také perly, a to zejména perly neobvyklých tvarů a velikostí.