Další

Egypt jako Maledivy? Marsa Matrouh se otevírá Čechům

Egypt jako Maledivy? Marsa Matrouh se otevírá Čechům

Tyrkysové moře, bílé písečné pláže. Sen o pohádkové dovolené na exotických Maledivách? Nikoliv, vaše letošní dovolená v Egyptě v Marsa Matrouh. V místě, kterému se právem přezdívá Maledivy Egypta. Hlavní výhodou této destinace je, že dovolená zde vás rozhodně nebude stát tolik, jako dovolená na Maledivách.

Marsa Matrouh

Marsa Matrouh je přístav ve Středozemním moři. Pokud sem tedy vyrazíte, nebudete se koupat v Rudém moři (jako většina turistů, kteří jedou do Egypta), ale v moři Středozemním. Kromě průzračné vody tu narazíte na bělostné pláže s jeskyněmi a pozvolný vstup do moře. Ideální je to tu tedy i pro děti.

Marsa Matrouh se stala turistickou destinací docela nedávno. Potkáte tu více Egypťanů (jezdí sem za odpočinkem i z Káhiry) než turistů. Ženy se zde pohybují zahalené a zahalené se i koupou. Uvidíte tu skutečný Egypt. Přitom je sem z Prahy přímé letecké spojení a let trvá necelé tři hodiny.

Tip pro vás: Vyzkoušejte Kleopatřinu pláž (Cleopatra Beach), kam se údajně chodila koupat egyptská královna Kleopatra a římský vojevůdce Marcus Antonius. Na pláži se nachází zajímavá jeskyně, kam vtéká voda. Toto přírodní jezírko nese název Kleopatřiny lázně. Koupání tu ale kvůli pobřežním vlnám a kamenům není možné.

Tip na výlet

Pokud nepatříte mezi ty, kteří se vydrží celý týden jen opalovat na pláži, věřte, že v okolí Marsa Matrouh je toho i dost k vidění. Vyrazit můžete například do oázy Siwa. Ta je od Marsa Matrouh vzdálená asi 300 kilometrů, ale rozhodně stojí za návštěvu. Vyvěrají tu na povrch vodní prameny a najdete tu jezírka různých velikostí. Jezírka jsou slaná, a to dokonce slanější než Mrtvé moře. Kdo se v nich chce vykoupat, nemusí ani umět plavat, voda ho bude sama nadnášet. Jen si dejte pozor, aby se vám voda nedostala do očí.