Krása a módaVlasy

Jak na krásné vlasy: 4+1 tip jak udržet vlasy v kondici i během léta

Jak na krásné vlasy: 4+1 tip jak udržet vlasy v kondici i během léta

Chcete mít krásné a zdravé vlasy, které budou vaší předností a pýchou? Mnoho žen a dívek si na vzhledu svých vlasů hodně zakládá. A právě aktuálně panující léto je pro naše vlasy neuvěřitelnou zkouškou. Poradíme vám proto, jak na krásné vlasy i během náročných letních měsíců.

4+1 tip jak na krásné vlasy. I v létě!

Není pochyb o tom, že vlasy v létě hodně trpí. Sluníčko, vysoké teploty, pobyt ve slané vodě…to všechno jsou typické letní výzvy, kterým naše hříva musí čelit. Není proto na škodu znát tipy, jak na krásné vlasy i během léta, které si sice užíváme plnými doušky, ale naše vlasy už tolik ne.

  • Hydratace
  • Ochrana před sluncem
  • Péče o pokožku hlavy
  • Ochrana před slanou vodou
  • Zastřihování

Tip první: hydratace

Stejně jako je důležité dodržovat pitný režim, je teď v létě potřeba myslet i na hydrataci pro vaše vlasy. Používejte proto speciální hydratační kondicionéry a vlasové masky. Ideálně alespoň jednou do týdne, ale nic nezkazíte, když své vlasy hydratačním přípravkem ošetříte i dvakrát během týdne.

Tip druhý: ochrana před sluncem

Možná milujete lenošit na sluníčku, chcete se opalovat, tzv. chytat bronz. Nic proti tomu, sluníčko dokáže krásně dobít baterky, nemluvě o snědě opálené pokožce, která je tak sexy! Nicméně když už jdete na sluníčko, myslete na ochranu pro své vlasy. Používejte pokrývku hlavy – vždyť klobouky jsou v létě neskutečně trendy!

Tip třetí: péče o pokožku hlavy

Chcete znát tipy jak na krásné vlasy? Pak myslete nejen na ně samotné, ale i na pokožku hlavy, která z velké míry promlouvá do kvalit a vzhledu vaší hřívy. Pravidelně o ni pečujte, masírujte ji, čímž podpoříte prokrvení a růst vlasů.

Tip čtvrtý: ochrana před slanou vodou

Hodně lidí se v létě chystá k moři a dovolené někde na pláži se nemohou dočkat. Věřte, že vaše vlasy tohle nadšení nesdílí. Proč? Protože pobyt ve slané vodě pro ně není kdovíjaká procházka růžovou zahradou. Než vstoupíte do moře, naneste do vlasů trochu kondicionéru nebo oleje, který na nich vytvoří ochranný film.

Tip pátý: zastřihování

I v létě nezapomínejte své vlasy pravidelně zastřihovat, což jim celkově uleví. Máte-li vlasy hodně husté, nebraňte se ani jejich prostříhání.