Krása a módaVlasy

Jak na dlouhé vlasy: 6+2 rady, které byste si měli zapamatovat

Jak na dlouhé vlasy: 6+2 rady, které byste si měli zapamatovat

Která žena netouží po krásně dlouhých vlasech? Ano, samozřejmě by se našly takové, kterým jsou daleko pohodlnější kratší vlasy. Nicméně pro mnoho z nás je dlouhá kštice symbolem ženskosti. Jak na dlouhé vlasy? Čím podpořit jejich růst?

Praktické rady jak na dlouhé vlasy

Patříte k ženám, kterým se líbí dlouhé vlas, a rády byste nějakým způsobem podpořili jejich růst? Chcete vědět, jak na dlouhé vlasy a co pro ně můžete udělat? Následující tipy si zapamatujte.

  • Nepřehánějte to s mytím vlasů
  • Pozor na tepelné úpravy
  • Pravidelně masírujte pokožku hlavy
  • Nezapomínejte na kondicionér
  • Oplachujte vlasy studenou vodou
  • Nechte vlasy schnout na volno
  • Nečešte si mokré vlasy
  • Pravidelně vlasy zastřihujte

Nepřehánějte to s mytím vlasů

Všichni chceme mít vlasy čisté a voňavé, ale mýt si je kvůli tomu třeba každý den? To je pěkný nesmysl. Časté mytí vlasům škodí, proto omezte frekvenci mytí na 2x týdně.

Pozor na tepelné úpravy

Tepelný zásah vlasům na kvalitě nepřidá, ba spíše naopak. Když už tedy musí přijít tepelná úprava, myslete na použití speciálních ochranných přípravků.

Pravidelně masírujte pokožku hlavy


Nejenže je to velmi příjemné, ale masáž podpoří prokrvení pokožky hlavy, což povede k tomu, že vlasy rychleji porostou.

Nezapomínejte na kondicionér

Pro mnoho žen je samozřejmostí nanést do vlasů po umytí kondicionér, ale hodně jich na to zapomíná. Nedělejte stejnou chybu a své vlasy 2x do týdne rozmazlete kondicionérem.

Oplachujte vlasy studenou vodou

Ne vždy je to příjemné, ale studená voda uzavře vlasová vlákna, vlasy pak nebudou mít tendence se třepit. Horká voda jim naopak ubližuje.

Nechte vlasy schnout na volno

Další tip, jak na dlouhé vlasy? Nechávejte je po umytí schnout na volno. Nedrhněte je ručníkem, nesušte je fénem. Jen jim dopřejte čas.

Nečešte si mokré vlasy

Nikdy! Mokré vlasy jsou daleko náchylnější k poškození a takovým česáním je můžete polámat a celkově jim uškodit. Mokré vlasy se zkrátka nečešou.

Pravidelně vlasy zastřihujte

Pravidelné zastřihování by mělo být samozřejmostí. Zbavit vlasy poškozených a třeba i viditelně roztřepených konečků vede k tomu, že se vlasům uleví a porostou rychleji.