Krása a módaMóda

Jak se obléct při 30 stupních: střihy i materiály pro rok 2024

Jak se obléct při 30 stupních: střihy i materiály pro rok 2024

V posledních dnech sužuje Českou republiku úmorná vlna veder a pokud nemáte možnost opustit rozpálené město a schovat se někam do přírody k vodě, musíte vymyslet, jak následující týdny přežít. A to ideálně ve zdraví. Je důležité přijímat dostatek tekutin a vyvarovat se zbytečnému pobytu na přímém slunci.

Chladivé materiály

Některé materiály, z nichž se vyrábí oblečení, mají tendenci zahřívat, zatímco jiné spíš chladit. V horku se proto vždy vyvarujte vlněným nebo kašmírovým kouskům, které sice mohou být velmi krásné, zbytečně však zvýší vaši tělesnou teplotu. Z živočišných „vlněných“ materiálů je však skvělé merino, a to zejména pro ty nejmenší. Pyžamka a overálky z merina mají schopnost udržovat miminko v suchu a pohodě, což využijete nejen v létě.

Dalším skvělým materiálem, který si mohu dospělí „vypůjčit“ z dětského světa je mušelín. Jde o bavlněný materiál, z něhož se vyrábějí klasické čtvercové pleny. Najdete jej také pod názvem dvojitá gáza. Je skvělý na šaty, hodí se ale také na sukně nebo halenky. Běžně z něj najdete dětská bodýčka a pomalu proniká i do mužských šatníků.

Naprostým must have materiálem na léto je samozřejmě len, který disponuje těmi nejlepšími teplotními vlastnostmi. Podobně jako viskóza krásně chladí na rozdíl od ní nevyžaduje tak náročnou péči v podobě zdlouhavého žehlení.

Jak se obléct při 30 stupních?

Čím větší je horko, tím jednodušší oblečení je na místě. Vybírejte přírodní materiály, v nichž se na rozdíl od polyesteru nebudete tolik potit. Pro ženy jsou vždy skvělé šaty. Lněné, viskózové, mušelínové. Různých střihů a ideálně světlejších barev. Opatrná buďte se střihy na ramínka, jelikož jsou to často právě ramena, která bývají z pobytu na slunci spálená jako první.

Obecně také platí, že lepší jsou volnější střihy, v nichž tělo může dýchat. Upnuté kousky, umělé materiály, dlouhé kalhoty a rukávy, zbytečné vrstvy navíc. To všechno vám jen uškodí. Horko je nejlépe strávit v jednoduchých volnějších střizích. Už víte, jak se obléct při 30 stupních?