Zdraví

Jak ležet při bolesti kyčle

Jak ležet při bolesti kyčle

Bolest kyčle může být velmi nepříjemným problémem, který zásadně ovlivní kvalitu spánku. Pokud hledáte odpověď na otázku, jak ležet při bolesti kyčle, připravili jsme pro vás článek obsahující všechny důležité informace.

Nejlepší spánková poloha při bolesti kyčle

Pro lidi s bolestí kyčlí je nejvhodnější pozicí ležení na zádech s koleny pod úhlem 45 stupňů. Zároveň je vhodné využít podložení kolene za pomocí polštáře nebo jiné měkké podložky. Pokud je vám to více pohodlné, můžete podložku vložit i pod lýtka nebo dokonce boky. Nemusíte se zkrátka bát experimentů, které vám pomohou najít pocitově nejvhodnější polohu. Díky ní se sníží tlak v kloubu a dochází tak k rychlejší úlevě díky optimálnímu napětí v tkáních a pohybu kloubních tekutin.

Mohlo by vás také zajímat: Spánek se zlomenou klíční kostí

Alternativní pozice

Pokud je bolest kyčle velmi intenzivní nebo nejste zvyklí na podobnou polohu ve spánku, můžete volit i alternativní pozice. Jestliže však budete spát na boku, snažte se pokud možno držet bolestivější kyčel v pozici vrchní nohy. Zároveň je vhodné mezi kolena vsunout polštář, abyste zabránili vzniklému tlaku mezi oběma nohami.

TIP: Pokud máte problémy s kyčlemi, vyzkoušejte jejich tejpování a zastavte se za ortopedem nebo traumatologem

Kvalitní polštář a matrace

Bolest kyčle může mít různé příčiny, ale obecně platí, že kvalitní matrace i polštář zajistí určitou míru prevence i případný prostředek k rychlejšímu zlepšení situace. Pokud máte nekvalitní matraci nebo polštář je totiž možné, že vaše spánková poloha není správná a problémy se dále prohlubují. Zvažte tedy nákup zdravotních matrací a polštářů a v dlouhodobém horizontu můžete jistě očekávat zlepšení.

Zdroj: Sleep.com