Krása

Jak dlouho vydrží permanentní barva na vlasy

Jak dlouho vydrží permanentní barva na vlasy

Většina lidí má alespoň obecné informace o permanentním barvení vlasů, například to, že jsou k dispozici v mnoha odstínech a lze je používat doma. Většina však neví, jak dlouho tento typ barviva vydrží. Na internetu se také objevují informace, které se vzájemně vylučují. V tomto článku objasníme nejasnosti a prozradíme vám, jak dlouho trvalá barva na vlasy vydrží. 

Výdrž permanentní barvy

Přestože trvalá barva na vlasy může vydržet déle než jiné typy barev na vlasy, v žádném případě trvalá není. Je známo, že permanentní barva na vlasy vydrží 1,5 až 2 měsíce, než začne blednout. Tato obecná představa vychází ze skutečnosti, že vašim přirozeným vlasům trvá přibližně šest až osm týdnů než po trvalém obarvení vlasů přirozeně narostou délky a vzniknou „odrosty“. Permanentní barva na vlasy navíc zhruba po měsíci až dvou ztrácí živost. Tento typ barev na má sice mnohem větší výdrž než semi-permanentní barvy na vlasy nebo dočasné barvy na vlasy, ale přesto s každým mytím trochu vyblednou. Ve většině případů však barva zůstane zářivá až po dobu 8 týdnů.

Jak prodloužit životnost barvy

I když se obecně uvádí, že permanentní barva na vlasy vybledne asi po osmi týdnech, bude proces blednutí individuální podle vlivu několika faktorů:

  • Suché vlasy, které se vyznačují vysokou pórovitostí, neudrží barvu tak dobře, proto je lepší barvené vlasy dostatečně hydratovat
  • Velký vliv má také četnost mytí vlasů, pokud si umýváte vlasy každý den, barva začne blednout a být matná již po 4 týdnech.
  • Dalším faktorem, který ovlivňuje živost barvy je zvolená barva, resp. její odstín, červená barva na vlasy bledne nejrychleji, zatímco hnědé a černé nejpomaleji

Ovlivnit životnost barvy můžete také při procesu barvení, např. tím, že ji nenecháte působit dostatečně dlouho