Krása

Jak bych vypadala s ofinou

Jak bych vypadala s ofinou

Ofina vám může úplně změnit vzhled. Mnoho lidí se ofinám vyhýbá, protože jsou poměrně náročné na úpravu na každodenní bázi. Někteří se také obávají, že nebude zcela lichotit jejich tváři. Pokud jste odhodlaná mít ofinu, před střihem zvažte, zda bude slušet vašemu obličeji.  

Simulace ofiny

Použijte své vlastní vlasy k simulaci ofiny. Nejde sice o způsob, který je přesný, nicméně vám dá alespoň základní představu o tom, jak vám bude ofina slušet. Svažte si vlasy do culíku nebo polovičního culíku. Zvedněte konec culíku do čela. Upravujte délku a hustotu dle libosti k úplné spokojenosti. Zda vám bude ofina slušet, můžete zjistit také prostřednictvím internetu. Vyhledejte web, který umožní nahrát svou fotku a vyzkoušejte různé střihy.

Tvar obličeje

Pokud stále váháte, která ofina vám bude nejvíce slušet, zkuste se řídit tvarem vašeho obličeje. Určete, který popsaný tvar nejpřesněji popisuje váš obličej:

Tvar obličeje Charakteristika
Kulatý Stejně dlouhý a široký, čelo je široké nebo úzké
Srdce Čelo je široké, čelist má špičatý tvar
Oválný Délka obličeje je větší než šířka, čelist má kulatý tvar
Čtverec Rovnoměrná šířka odshora dolů, čelo je široké a čelist má ostré hrany

Kulatým obličejům bude nejvíce slušet hustá a nepravidelná ofina, která vytvoří tvrdé úhly. Stylovat ji můžete jak doprostřed čela, tak na stranu. 

Obličejům ve tvaru srdce bude slušet ofina rovně střižená, ale také do strany, pokud bude strukturovaná. 

Pokud máte oválný obličej, bude vám slušet jakýkoliv střih ofiny. Vyzkoušejte delší ofinu, která zasahuje až do oblasti mezi obočím a řasami a je na okrajích delší. 

Ostré hrany čtvercového obličeje je potřeba zjemnit, zejména na čele. Zvažte kratší ofinu do strany. Vyvarujte se rovně zastřiženým ofinám, která dělá čáru přes čelo.