Cviky a vybaveníKrása

Inspirace na domácí cvičení: 4 nejlepší cviky pro ženy 

Inspirace na domácí cvičení: 4 nejlepší cviky pro ženy 

Není vždy jednoduché najít si čas na pravidelný trénink ve fitness centru – pro někoho jsou zábranou finance, pro jiného čas na dojíždění a podobně. To ale neznamená, že nemůžete dosáhnout dobré fyzické kondice přímo z pohodlí vašeho domova. Domácí cvičení je skvělou alternativou nejen pro ženy, které chtějí zůstat aktivní a posílit své tělo. Čtěte dále, v článku vám prozradíme inspiraci na 4 nejlepší cviky pro ženy, které můžete začlenit do svého domácího tréninku.

Cvičení jako součást vyváženého životního stylu

Nezapomeňte, že cvičení by mělo být součástí vyváženého životního stylu, který zahrnuje nejen pohyb, ale také zdravou stravu a dostatek odpočinku. Dodržujte pravidelnost a trénujte s cílem užít si proces posilování a zlepšování svého těla. Vždy se také ujistěte, že máte dostatečně správnou techniku, a pokud se cítíte při cvičení nepohodlně nebo vás dokonce něco bolí, přestaňte cvičit a vyhledejte odbornou radu nejlépe u zkušeného trenéra.

Domácí cvičení ve dvou
Domácí cvičení ve dvou

Inspirace na 4 nejlepší cviky pro ženy

Domácí cvičení si žádá velkou porci vůle a odhodlání. Jakmile ale budete dostatečně pravidelní ve svém přístupu, tělo se vám odmění vynikající formou, které jistě chcete před obdobím dovolených o vody dosáhnout. I při domácím cvičení lze dosahovat skvělých výsledků. Jak? Stačí zvolit ty správné cviky pro posílení celého těla. Níže uvádíme inspiraci na 4 nejlepší cviky pro ženy. 

Dřepy (Squats)

Dřepy jsou skvělý cvik pro posílení nohou a hýždí. Jen pozor na správnou techniku – postavte se s nohama na šířku boků a ruce si dejte ideálně v bok. Pomalu se ohýbejte v kolenou, jakoby jste se snažily usednout na neviditelnou židli. Záda držte rovně a kolena ohýbejte směrem ven podle prstů na nohou. Poté se vraťte zpět do výchozí polohy. Cvičte 10 až 15 opakování ve 3 sériích a počet opakování postupně zvyšujte, tím zvýšíte i náročnost tréninku. Případně můžete přidat závaží.

Dřepování
Dřepování

Plank (Prkno)

Plank je účinný cvik pro posílení nejen břišních svalů, ale také zad a ramen. Položte se na podložku na břicho a opřete se o předloktí. Nohy držte rovně a tělo udržujte ve vzduchu – podpírejte se na předloktích a špičkách nohou. Tuto pozici se snažte udržet alespoň po dobu 30 sekund, používejte stopky pro snazší měření. A jakmile ucítíte, že se vám zlepšuje síla, začněte postupně prodlužovat čas na jednu minutu a více.

Plank
Plank

Výpady (Lunges)

Výpady představují cvik zejména pro posílení stehen a hýždí. Opět zde hraje roli správná technika. Postavte se s nohama na šířku boků a ruce si dejte v bok. Poté udělejte velký krok vpřed pravou nohou a ohněte se v kolenou tak, aby bylo levé stehno téměř vodorovné – koleno by se mělo přibližovat k podlaze. Poté se vraťte do výchozí polohy a cvik opakujte vykročením levou nohou. Opakujte 10 až 15krát na každou nohu.

Při výpadech vykračujte střídavě levou a pravou nohou
Při výpadech vykračujte střídavě levou a pravou nohou

Kliky (Push-Ups)

Kliky na zemi také patří mezi cviky s vlastní váhou a slouží zejména pro posílení horní části těla, a to paží a hrudníku. Položte se na podložku na břicho a ruce opřete dlaněmi o zem na úrovni vedle ramen. Zvedejte se pomocí rukou nahoru, zatímco udržujete nohy a břicho napnuté – opírejte se o špičky chodidel. Při každém kliku se snažte udržet tělo ve vodorovné linii. Pokud je to pro vás příliš náročné, můžete provádět kliky na kolenou místo na špičkách nohou. Udělejte vždy 10 až 15 opakování v několika sériích. Jakmile získáte dostatek síly, postupně zvyšujte počet opakování.

Domácí cvičení
Domácí cvičení