Krása

Holení hlavy u žen: Proč je v módě a co vzít v potaz?

Holení hlavy u žen: Proč je v módě a co vzít v potaz?

Holení hlavy se stává čím dál větším trendem. Kontroverzní účes se rozšířil především mezi mladší generací. Kdysi jsme oholené vlasy u žen vnímali jako jistý druh rebelie – stejně jako tetování. Tento střih s sebou zkrátka nesl určitý životní styl.

Dnes tomu tak není, oholené vlasy jsou zrkátka módní trend, který navíc může vypadat opravdu skvěle!

Proč se účes dočkal takové popularity?

Nejen že se jedná o svým způsobem neotřelý účes, který perfektně zvýrazní přirozené rysy ženského obličeje, zároveň je tento střih neuvěřitelně praktický. V horkých letních dnech se nepečete pod vrstvou vlasů, ráno je nemusíte dlouze upravovat, ušetříte za šampón i kondicionér, neřešíte česání ani peníze za kadeřnici.

Co promyslet, než si oholíte hlavu?

Ačkoliv tento střih přináší spoustu benefitů a dokáže probudit ženskost, o které jste neměla ani tušení, musíte zvážit pár faktorů, které by vás od tohoto účesu mohly odradit:

  • Musíte se pravidelně stříhat co pár týdnů
  • Musíte být spokojená s tvarem svého obličeje
  • Musíte svou pokožku hlavy chránit proti slunečnímu záření
  • Buďte připravená na spoustu pozornosti
  • Zabere dost času, než vlasy dorostou

S čím nosit oholené vlasy?

Ačkoli vyholená hlava podvědomě vybízí k drsnějšímu stylu oblékání, opak může být pravdou. Oholené vlasy krásně podtrhují rysy ženského obličeje, vyniknou tak i drobné doplňky, jako náušnice, které by se běžně schovaly pod vlasy. S takto krátkým sestřihem se nemusíte vůbec bát obléknout barevné letní šaty. Budete vypadat skvěle, svěže a neotřele.