Krása

Gelová trvalá na vlasy – jak ji nanést?

Gelová trvalá na vlasy – jak ji nanést?

Klasická trvalá na vlasy byla in v časech minulých a dnes si ji již málo z nás odváží nechat udělat na vlasech. S gelem spousta z nás denně v souvislosti s vlasy pracuje. Co takhle ale spojit tyto dvě slova dohromady. Že jste o gelové trvalé nikdy neslyšeli? Pojďme si tedy vysvětlit, o co se jedná a proč je (ne)vhodná právě pro vás a váš účes a druh vlasů.

Co znamená gelová trvalá na vlasy

Gelová trvalá je vlastně taková domácí verze trvalé, kterou zvládnete i sama v pohodlí domova. Využijí ji především slečny, kterým každé ráno trvá dlouhou dobu, než svoji hřívu zkrotí. Tato úprava vlasů je také vhodná pro slečny se zplihlými vlasy. Můžete si totiž gelovou trvalou vlasy načechrat a nadzvednout, a tak mohou působit alespoň trošku plnějším a objemnějším dojmem.

Jak nanést gelovou trvalou

  • Gelová trvalá se, jak už název napovídá, vyrábí ve formě gelu. Tento gel se může použít buď na celé vlasy nebo pouze na část, záleží na vás.
  • Nejprve si vlasy umyjte a vysušte, aby byly čisté a připraveny na aplikaci. Vlasy si poté rozdělte do sekcí a postupujte pomalu po sekcích. Nejprve si na vlasy naneste ochranný gel, který vaše vlasy před nežádoucím poškozením. Poté už můžete nanést gel a nechte působit. Pokud máte vlasy přírodní, nemusíte se bát a můžete nechat gel působit i 20 minut.
  • Pokud jste však majitelkou barvené hřívy, doporučuje se pouze 10-15 minut. Po uběhnuté době si vlasy umyjte, jak jste zvyklí teplou vodou a vysušte do požadovaného tvaru (účesu).
  • Pokud byste nebyla so svým účesem úplně spokojená, můžete si také poté pomoci žehličkou na vlasy. Ta dá vlasům konečný tvar a vy tak máte hotovo. Po žehlení však nezapomeňte na to připnout si lokny sponkou, aby dokázaly vychladnout v tom správném tvaru.

Jak můžete vidět, gelová trvalá není nic složitého, a proto pokud vás trápí zplihlé vlasy, neváhejte a vyzkoušejte ji. Věřte nám, že nebudete litovat.