KrásaKrása a móda

Francouzské nehty: Klasika, která nestárne ani v roce 2024

Francouzské nehty: Klasika, která nestárne ani v roce 2024

Chcete svým nehtům dodat šmrnc Paříže, aniž byste museli v salonu utratit majlant? Žádný problém! Francouzská manikúra vypadá elegantně a její provedení je velmi jednoduché. Přečtěte si komplexního průvodce vlastní francouzskou manikúrou.

  1. Připravte si nehty
  2. Zatlačte kůžičku
  3. Naneste na nehty základní čirý lak
  4. Konečky nalakujte bílým lakem
  5. Naneste lehce narůžovělý lak

Připravte si nehty

Umyjte si ruce mýdlem a odstraňte starý lak z nehtů. Aceton v odlakovači může nehty vysušit a poškodit, proto vybírejte odlakovač, který aceton neobsahuje.

Zastřihněte si nehty na rovnoměrnou délku, ale nechte si nehty trochu dlouhé. Následně nehty vypilujte do požadovaného tvaru.

Zatlačte kůžičku

Namočte ruce do teplé misky s vodou smíchanou s olejem na kůžičku (nebo olivovým olejem) na 5 až 10 minut. Osušte si ruce a pomocí dřívka nehtové kůžičky zatlačte, poté dokončete vmasírováním oleje do kůžičky kolem nehtů.

Naneste na nehty čirý základní lak

Podkladový lak je důležitou součástí každé manikúry, protože déle zachovává zbytek laku na nehty. Nechte podkladový lak zaschnout 1-2 minuty.

Konečky nalakujte bílým lakem na nehty

Položte ruku na rovný povrch, aby byla stabilní, a na konečky nehtů namalujte bílý proužek. Začněte od jedné strany každého nehtu a při malování pomalu otáčejte prstem a vytvořte linii ve tvaru půlměsíce z jedné strany nehtu na druhou.

Pro přesnější a rovnější proužek použijte lepicí pásku nebo speciální nálepky určené pro francouzskou manikúru. Po dokončení pásku odlepte, nechte lak zaschnout a poté pokračujte se zbytkem manikúry.

Naneste lehce narůžovělý lak

Naneste čistý růžový lak rovnoměrně po povrchu nehtů, abyste jim dodali jemný růžový odstín. Díky tomu bude vaše manikúra vypadat přirozeně bez jakékoli zabarvení na nehtech.