Krása a módaVlasy

Epsomská sůl na vlasy: Jak sůl používat na suché i mastné vlasy?

Epsomská sůl na vlasy: Jak sůl používat na suché i mastné vlasy?

Epsomská sůl si rychle získala oblibu pro své mnohostranné použití v domácnosti, od zdraví a krásy až po úklid a zahradu. Krystaly epsomské soli obsahují hořčík a síru. V oblasti krásy je epsomská sůl tradiční přísadou do minerálních koupelí. Pokud jde o vlasy, používá se pro zvětšení objemu vlasů

  • Návod pro mastné vlasy
  • Návod pro suché vlasy

Existuje několik způsobů, jak sůl můžete použít. Použité metody budou záviset na vašem konkrétním typu vlasů.

Pro mastné vlasy

Lidé s mastnějšími vlasy mohou dosáhnout nejlepších výsledků, pokud smíchají epsomskou sůl se svým šamponem. Sůl pomůže zefektivnit mytí mastnoty z vlasů při každém mytí vlasů a zároveň přidat objem.

Používejte epsomskou sůl na mastné vlasy jen se šamponem, to pomůže snížit pravděpodobnost, že sůl vaše vlasy vysuší. Pokud byste sůl používali samostatně, mohli byste si zničit vlasy.

  1. Smíchejte sůli se šamponem v poměru 1:1.
  2. Šampon se solí aplikujte jako jakýkoli běžný šampon. Dbejte na to, abyste jej nanášeli důkladně, rovnoměrně a také na pokožku hlavy a vlasové kořínky, zejména na nejmastnější místa.
  3. Pokud máte opravdu mastné vlasy, vlasy znovu umyjte šamponem s epsomskou solí. Epsomská sůl se při druhém mytí lépe vstřebává do pokožky hlavy, zatímco první mytí odstraňuje mastnotu a odumřelé kožní buňky.
  4. Aplikujte svůj oblíbený kondicionér.

Pro suché, lámavé vlasy

Lidé se suchými vlasy by se měli vyvarovat používání Epsomské soli v šamponech. To se ale nedá říct o kondicionérech. Kondicionér smíchaný s epsomskou solí vám zlepší objem a pokud máte kudrnaté vlasy, tak zvýrazní také vlny.

  1. Smíchejte sůl s kondicionérem v poměru 1:1 a směs zahřejte v mikrovlnce.
  2. Následně zapracujte teplou masku do pokožky hlavy a rozetřete ji po celé délce vlasů.
  3. Nechte působit 20 minut a následně opláchněte.