Krása

Dvoubarevné vlasy

Dvoubarevné vlasy

Proč mít ve vlasech jen jednu barvu, když můžete mít i dvě? Dvoubarevné vlasy mají svoje kouzlo a volit můžete od vysoce decentního přes extravagantní styling.

Jak na dvoubarevné vlasy

Existuje hned několik variant, které vám umožní si užít ve vlasech více odstínů. Které to jsou?

  • melírování
  • ombré
  • balayage
  • podbarvení

Z těchto základních technik pak vznikly i další postupy jako sombré nebo bronde.

Melírování

Melír se někdy považuje za jakousi „matku“ ostatních technik. Spočívá v zesvětlení vlasů pomocí odbarvovače. Využívá se několik metod, nejčastěji se prameny balí do fólie, existuje ale i tupírovaný melír, melírování přes čepici nebo pomocí melírovacího hřebenu.

Od silných pruhů ve vlasech, které si pamatujete z 90. let, se časem kadeřnický svět odklonil k jemnějšímu efektu tenkých pramínků, který působí mnohem přirozeněji. Velmi jemný melír se nazývá babylights.

Ombré

Výraz „ombré“ pochází z francouzštiny a znamená „stín“. Ve světě barev na vlasy je ombré dramatický, dvoubarevný efekt barvy vlasů, který je typicky tmavší nahoře a světlejší v dolních partiích vlasů. Světlejší odstín se aplikuje na dolní třetinu délky. Jemnější verze tohoto stylingu se nazývá sombré.

Balayage

V případě metody balayage nanáší kadeřník barvu tak, aby nebyly ve vlasech patrné žádné ostré přechody. Odbarvovač se aplikuje do délek vlasů a směrem ke konečkům je zesvětlující efekt výraznější. Dalším vývojem techniky balayage je tzv. bronde. Jde o mix hnědých a světlých tónů, který ve vlasech vytváří přirozený efekt.

Podbarvení

Podbarvení je trend, který byl rovněž hitem v 90. letech. Výrazný a kontrastní vzhled je ale s plnou pompou zpátky. Asi nejčastěji se aplikuje na blond vlasy, které se podbarvují hnědou. Pro kontrast se používá i červená, ale samozřejmě se můžete držet i střídmějšího pojetí a dvoubarevný efekt vytvořit pouze s rozdílem několika tónů