Drdol je krásný elegantní a poměrně univerzální účes. Dejte si ale pozor, protože drdol dole nesluší každému. Respektive může slušet všem, ale takový účes potřebuje ruce zkušeného kadeřníka. Rozhodně se nespoléhejte, že roztomilý a zároveň sexy drdůlek vytvoříte sama za pár vteřin. Pokud se rozhodnete pro drdol dole, musíte umět se svými vlasy pracovat. Osvojit si pár základních fíglů, ale naštěstí není nic těžkého.
Komu (ne)sluší drdol dole?
Drdol umístěný na přechodu mezi hlavou a krkem je pro vlasy zpravidla šetrnější než klasický culík. Nenamáhá tolik pokožku hlavy, a proto tolik nepřispívá ke vzniku koutů a ubývání vlasů v oblasti čela. Pro některé ženy je tento účes ovšem naprosto nevhodný. Vyvarovat by se ho měly majitelky příliš hustých nebo dlouhých vlasů, jelikož dole posazené drdoly působí dobře jen do určité (přiměřené) velikosti. Objemný drdol působí naopak skvěle nahoře.
3 způsoby jak na něj
Jednoduchou cestou, jak vytvořit dole posazený drdol, je vyjít z klasického culíku. Všechny vlasy si pečlivě sčešte dozadu a na spodní hranici vlasů utvořte jednoduchý culík. Účes můžete uhladit a zafixovat lakem na vlasy. Vlasy v culíku spleťte do jednoduchého copu a na konci zajistěte malou gumičkou. Cop obtočte kolem horní gumičky a zajistěte na místě několika pinetkami.
Pokud chcete vytvořit jednodušší styl drdolu, sáhněte po vycpávce ve tvaru donutu. Ta se hodí zejména v případě, že máte vlasů méně nebo jsou kratší. Zpočátku postupujte stejně jako v prvním případě. Jakmile ale budete mít vytvořený culík, provlékněte jej středem vycpávky a postup zopakujte tolikrát, kolikrát je to možné. Vše na místě zafixujte pinetkami a zalakujte.
Náš poslední tip se opírá o takzvaný rybí cop. Postup, jak na něj, zde jistě najdete. Upleťte jej a konec zagumičkujte. Vlasy z copu můžete navíc i lehce uvolnit, čímž vám vznikne velmi neformální, ale stále velmi elegantní účes. Volný konec copu zamotejte a na týlu vytvořte pomocí několika pinetek drdol.