Krása a módaVlasy

Dlouhé nebo krátké vlasy: 3 věci, které si rozmyslete, než hřívu zkrátíte

Dlouhé nebo krátké vlasy: 3 věci, které si rozmyslete, než hřívu zkrátíte

Uvažujete nad tím, že si necháte zkrátit vlasy? Přemýšlíte, jestli jsou lepší dlouhé nebo krátké vlasy? A stále se nemůžete rozhodnout? Ještě než do délky svých vlasů radikálně zasáhnete nůžkami, promyslete si tyto tři věci.

Dlouhé nebo krátké vlasy? Nad tímhle se zamyslete

Pokud zvažujete změnu účesu, případně váháte nad radikálním sestřihem, ještě než se svěříte do rukou kadeřnice, tohle dobře promyslete:

  • Máte čas na návštěvu kadeřnice?
  • Bude vám slušet krátký sestřih?
  • Jaká je kvalita vašich vlasů?

Budete mít čas pravidelně navštěvovat kadeřnici?

U dlouhých vlasů stačí jednou za cca 3 měsíce nechat zastřihnout konečky, takže je to s nimi prakticky bez práce. S kratšími vlasy je to horší, protože u nich je náročnější údržba. I co se týče česání se ráno před odchodem do práce, kdy kratší vlasy vyžadují podstatně více času.

Rozmyslete si proto, jestli máte čas na úpravu a pravidelnou návštěvu kadeřnického salonu. Pakliže víte, že časově nestíháte, rozmyslete si, zda chcete krátké vlasy.

Padne vám krátký sestřih?

Uvažujete, jestli chcete dlouhé nebo krátké vlasy? A zamysleli jste se nad tím, zda vám krátký sestřih vůbec padne? Ne všem ženám totiž krátké vlasy sluší, to si povězme narovinu. Platí nepsané pravidlo, že čím asymetričtější obličej, tím víc vám padne krátký účes.

Jaká je kvalita vašich vlasů?

V neposlední řadě je třeba brát v potaz i kvalitu vašich vlasů. Je totiž rozdíl v tom, jestli máte vlasy jemné a řidší, nebo husté a nepoddajné. V druhém případě je tu riziko, že vám krátký účes nebude slušet, protože na něho zkrátka budete mít až příliš husté a objemné vlasy. A to ne vždy vypadá pěkně.

Máte-li vlasy řídké, také promyslete, jestli chcete jít do krátkého střihu. U řídkých vlasů je zase problém ten, že horko těžko budete hledat nějaký objem, který tomuto typu vlasů zkrátka chybí.